Професор Львівського університету Михайло Зарічний презентував збірку віршів «Галичина the best»

20 березня 2024 року в рамках 39-го виїзного засідання Ротарі-клубу «Львів-Леополіс» у Палаці Потоцьких відбулася презентація збірки віршів Заслуженого професора Львівського національного університету імені Івана Франка, професора кафедри алгебри, топології та основ математики механіко-математичного факультету, почесного амбасадора Львова Михайла Зарічного.

Захід відбувся за участі учасників Ротарі-клубу, друзів та рідних автора, а також військових, журналістів, літераторів і письменників, викладачів та студентів Львівського університету. Модератором заходу був письменник та видавець Василь Ґабор.

Усі присутні на літературній імпрезі розпочали захід із хвилини мовчання у знак пошани до загиблих Захисників і Захисниць України, які віддали своє життя у російсько-українській війні.

Надалі до гостей події звернувся президент Ротарі-клубу «Львів-Леополіс» у 2023-2024 році Ігор Кондрацький, який коротко розповів про діяльність їхньої громадської організації, акцентувавши на основних напрямках роботи учасників клубу. Також він відзначив високий рівень підготовки благодійних клубних програм, активну участь його учасників у різноманітних заходах тощо. До того ж Ігор Кондрацький привітав професора Михайла Зарічного з виходом у світ нової збірки віршів.

Серед запрошених гостей були присутні військовослужбовці 116 окремої механізованої бригади Збройних Сил України ‒ Наталія «Майор» Турута, Володимир «Віста» Турута й командир бригади Роман «Горинич» Горун. Учасники клубу «Львів-Леополіс» подякували воїнам за їхню мужність та відважну боротьбу із агресором і передали на потреби Збройних Сил України необхідні медичні засоби іноземного виробництва, бойові ножі ручної роботи та обереги, які власноруч виготовили учні Львівської спеціалізованої школи №8.

Надалі слово надали автору збірки, професору Михайлу Зарічному, який насамперед подякував присутнім за участь у презентації видання. «Сьогодні у цьому залі зібралось надзвичайно багато людей, які прийшли мене підтримати. Це стало для мене несподіванкою, тому, якщо я вас усіх фотографуватиму, то це означатиме беззаперечний збір фотодоказів присутності такої великої поважної аудиторії», ‒ жартуючи, зазначив Михайло Зарічний й додав: «З самого початку я не дуже серйозно поставився до свого захоплення писати  вірші, однак, після отримання декількох позитивних відгуків, моя думка змінилася. І сьогодні я переконаний – потрібно видавати свої твори, щоб рухатися далі і розвиватися у цьому напрямку».

Опісля до слова запросили видатного українського письменника і перекладача, професора кафедри класичної філології Львівського національного університету імені Івана Франка та друга автора збірки Андрія Содомору. Андрій Олександрович, відгукуючись про зміст збірки «Галичина the best», зазначив, що вірші, викладені на її сторінках, мають символічне значення і є неповторними у своєму стилі. «Вдома, гортаючи видання, я спочатку виписував номери сторінок, зміст яких мене особливо зацікавив. Однак, швидко кинув цю роботу, бо кожна із них була неймовірною. Якби хтось мене запитав, що обʼєднує ці вірші, я без жодного вагання відповів би – усмішка. Ця книжка світиться, її треба вичитувати та розуміти, вона вимагає знань. Переконаний, що ця усмішка є подарунком для нас у важкі часи», ‒ поділився філософськими міркуваннями професор Андрій Содомора.

Під час літературного заходу присутні також мали нагоду насолодитися виконанням класичних музичних композицій на віолончелі, яке подарували студентки Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка Анастасія Зохнюк та Ольга Кульчицька (клас професора Юрія Ланюка).

Надалі до присутніх на презентації звернулася виконавча директорка Львівського обласного осередку всеукраїнської громадської організації «Українська спілка людей з інвалідністю» Оксана Потимко. «Поезія збірки «Галичина the best» Михайла Зарічного ‒ чудова, вона одразу припала мені до душі. А відтак, ми разом із автором вирішили створити збірку шрифтом Брайля, завдяки чому ця поезія стала доступною також для людей з порушенням зору. Зазвичай література, адаптована для незрячих, виходить через декілька років після звичайної, тому сьогодні вперше ми присутні на презентації видання в обох варіантах в один день», ‒ зазначила Оксана Потимко й продекламувала вірш Михайла Зарічного «Я так хотів би…», подякувавши автору за роботу над збіркою.

Опісля професорка кафедри теоретичної фізики імені професора Івана Вакарчука Львівського університету Христина Гнатенко за допомогою майстерної гри на скрипці  і з підтримкою Михайла Зарічного, який взяв до рук гітару, подарувала присутнім декілька музичних композицій на вірші зі збірки.  Також віртуози виконали твір Володимира Івасюка «Пісня буде поміж нас», творче дійство прекрасно доповнила атмосфера величного Палацу Потоцьких.

На завершення імпрези Михайло Зарічний подякував усім гостям за зустріч і висловив переконання, що саме такі події надихають його на подальшу творчу роботу і плідну працю в царині літератури.

Додамо, що у збірці віршів Михайла Зарічного «Галичина the best» часто зустрічаємо, здавалося би, несумісне – поєднання наукової термінології та діалектизмів, які притаманні Галичині. «У новій книжці поезій університетського професора математики простими і зрозумілими словоформами експлікується нівелювання каузальності, асфальтовий ґештальт, чотиривимірність бібліотек, кінець абетки, контемпорері поуетрі ін Сірилик, алеаторика в музиці сфер, пандемоніум пандемії, терабіти негативу та інші фундаментальні сутності, аж до тієї, що відображена в назві», ‒ йдеться у анотації. В оформленні книжки використані картини львівської художниці Галини Новоженець.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото