Ректор Володимир Мельник зустрівся із очільником Посольства Швеції в Україні Леннартом Ліннером

10 липня 2023 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідав Тимчасово повірений у справах Швеції в Україні Леннарт Ліннер. В рамках перебування в Університеті шведський дипломат зустрівся з Ректором, членом-кореспондентом НАН України, професором Володимиром Мельником, проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергієм Різником і керівницею Центру країн Північної Європи Маріанною Гладиш. У зустрічі також взяв участь радник Посольства Швеції, заступник Голови Місії Каспер Андерссон.

Під час діалогу Володимира Мельника та Леннарта Ліннера йшлося про поглиблення співпраці Львівського університету зі Шведським інститутом та закладами вищої освіти Швеції, а також про перспективи повоєнного відновлення України і значення у цьому процесі закладів вищої освіти та органів місцевого самоврядування.

Привітавши шведських дипломатів в Університеті, Володимир Мельник акцентував на вагомому внеску, який робить Королівство Швеція у процес наближення перемоги України над російським агресором.

«У Вашій особі висловлюю щиру вдячність всьому шведському народові за постійну всеохопну допомогу Україні, допомогу не лише політичну та військову, а й гуманітарну і структурну. Ваша підтримка і допомога інших наших стратегічних партнерів настільки відчутна, що ми ні на мить не сумніваємося у невідворотності перемоги України», – акцентував Володимир Мельник і додав, що у тому, з якою готовністю та однозначністю Швеція почала підтримувати Україну втілюється багатовікова традиція українсько-шведських дружніх відносин.

У відповідь Леннарт Ліннер передовсім зазначив, що Швеція і надалі підтримуватиме Україну не лише у процесі протистояння російському агресорові, а й у подальшій справі демократичних перетворень на шляху євроінтеграційних прагнень України.

«Дякую за можливість відвідати Ваш Університет – один з найкращих і найдавніших університетів України. Успішне майбутнє України та Європи формується саме тут, в Університеті. Адже молодь, яка тут навчається, вже скоро своїми знаннями, ідеями та баченням світу розвиватиме різні сфери життя України», – висловив переконання Леннарт Ліннер.

Також шведський дипломат додав, що окрім військової агресії росії, перед Україною поставатимуть все нові виклики, зокрема щодо відбудови нашої держави – інфраструктурної та суспільної. У цьому контексті Леннарт Ліннер поцікавився ефективністю органів місцевого самоврядування і тим, наскільки громади готові сприяти подоланню негативних наслідків російського вторгнення та сприяти інтеграції ветеранів у суспільний та економічний простір. Володимир  Мельник на прикладі ЛНУ ім. Івана Франка розповів про численні ініціативи, спрямовані на допомогу ветеранам та співпрацю із військовослужбовцями й органами державної влади. Йдеться, зокрема, про освітні програми, метою яких є виховання фахівців, які надалі допомагатимуть адаптовуватись ветеранам до життя по війні, а також про психологічну підтримку постраждалих від війни та новий проєкт, який планує реалізувати Львівський університет за підтримки Міністерства ветеранів – започаткування на базі Спорткомплексу Університету багатофункціонального реабілітаційного центру для українських військовослужбовців.

Очільник дипломатичного представництва Швеції в Україні високо оцінив ініціативи Львівського університету, а також висловив переконання, що об’єднаність українського суспільства та усвідомлена спільна праця сприятимуть подоланню «шрамів війни».

Після цього учасники зустрічі обговорили перспективи розширення співпраці між Львівським національним університетом імені Івана Франка та шведськими закладами вищої освіти. Зокрема, представники Посольства та Університету домовилися співпрацювати у сфері академічної мобільності студентської молоді.