Ректор Володимир Мельник зустрівся з мером міста Пули Філіпом Зорічичем та Послом Хорватії в Україні Аніцею Джамич

9 травня 2023 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідала делегація Пули, яку очолював мер хорватського міста Філіп Зорічич. В рамках перебування в Університеті представники влади Пули зустрілися з Ректором, членом-кореспондентом НАН України, професором Володимиром Мельником, проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергієм Різником та науковцями кафедри слов’янської філології Людмилою Васильєвою і Мар’яною Климець. До зустрічі доєдналася і Надзвичайний та Повноважний Посол Хорватії в Україні Аніца Джамич.

Під час діалогу Володимира Мельника і Філіпа Зорічича йшлося про пріоритетні напрями налагодження співпраці у сфері освіти, науки та культури  між Львівським національним університетом імені Івана Франка, Пульським університетом Юрая Добрая і громадою хорватського міста загалом.

Привітавши гостей у Львівському університеті, Ректор передовсім висловив вдячність представникам міста Пули та в їхній особі усьому хорватському народу за дієву підтримку України у боротьбі проти російського агресора.

«Ваша моральна, матеріальна та політична допомога Україні у час нашої боротьби проти російського агресора є надзвичайно цінною для нас.  Однозначність і солідарність, яку демонструє хорватський народ у своїй підтримці України, відкриває перед нами нову сторінку багатовимірної співпраці, одним з головних напрямів якої, безумовно, буде поглиблення наукової, освітньої та культурної взаємодії», – наголосив Володимир Мельник, додавши, що Львівський університет завжди відкритий для співпраці з іноземними установами, спрямованої на розвиток дружніх взаємовідносин із іноземними партнерами.

Львівський університет уже має угоди про співпрацю із трьома закладами вищої освіти Хорватії – Загребським університетом, Задарським університетом та Університетом імені Йосипа Юрая Шторссмайєрса в м. Осієк. Співпраця ЛНУ ім. Івана Франка із хорватськими колегами завжди була плідною і взаємовигідною. Тому мер Пули Філіп Зорічич наголосив, що для його міста важливо залучити до наукового та освітнього партнерства Львівський університет.

«Громада нашого міста всецільно підтримує українців, і ми прагнемо поглиблювати співпрацю зі Львовом та, зокрема, Львівським університетом. Ми знаємо про хорошу співпрацю Львівського та Загребського університетів і будемо максимально сприяти тому, щоби Ваша взаємодія із Пульським університетом Юрая Добрая була не менш плідною», – наголосив Філіп Зорічич.

Також представники Пули під час розмови висловили захоплення багатою історією та науковими досягненнями Львівського університету й  високо оцінили внесок вчених ЛНУ ім. Івана Франка у розвиток хорватистики в Україні. Адже, окрім забезпечення якісного освітнього процесу, науковці Львівського університету реалізовують численні проєкти, спрямовані на зближення обох народів, розширення культурного діалогу між Україною і Хорватією та популяризацію хорватської культури в Україні, а української – у Хорватії.

Відтак, під час зустрічі Ректор Львівського університету підписав Протокол намірів про співпрацю між Львівським національним університетом імені Івана Франка та Пульським університетом Юрая Добрая. Згідно із Протоколом, університети планують проводити взаємні обміни студентами, аспірантами, науково-педагогічним та адміністративним персоналом, реалізовувати спільні наукові проєкти та програми, проводити конференції та семінари тощо.