Спільнота Університету вшанувала пам’ять Адама Коцка

4 липня 2024 року академічна спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка вшанувала пам’ять Адама Коцка – студента правничого факультету Львівського університету, який поклав своє життя, виборюючи право українців на національний університет у Львові.

Адам Коцко трагічно загинув 1 липня 1910 року, а його похорон, який відбувся 4 липня 1910 року, перетворився на багатотисячну українську маніфестацію: з промовами над могилою студента виступили Кость Левицький, Михайло Грушевський, Осип Назарук, Лонгин Цегельський. Тож сьогодні, 4 липня, представники академічної спільноти Університету вшанували пам’ять Адама Коцка покладанням квітів до його могили на Личаківському кладовищі. Уже понад століття Адам Коцко є символом боротьби українців за національний університет у Львові.

Нагадаємо, 1 липня 1910 року у Львівському університеті відбулась одна із найбільш драматичних подій боротьби за український університет у Львові – віче українських студентів. Польські студенти, намагаючись завадити проведенню віча, спорудили в приміщенні Університету барикади, щоб перешкодити українцям, які планували провести похід вулицями Львова, вийти з Університету. Під час сутички пострілом в голову смертельно поранили Адама Коцка.

Додамо, що відвідуючи Личаківське кладовище, представники університетської спільноти також віддали шану науковцям Університету, які там поховані.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото