«Спортивно-оздоровчий туризм»: триває інтенсивна практика студентів-географів

Упродовж 6-19 липня 2023 року студенти другого курсу географічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка, які навчаються  за освітньо-професійною програмою «Туристична діяльність» проходять навчальну практику, зокрема, розділ «Спортивно-оздоровчий туризм».

Практика відбувається у Чорногірському географічному стаціонарі Університету (смт. Ворохта  Івано-Франківської області). Стаціонар розташований в Українських Карпатах – в гірському масиві Чорногора, у верхів’ї річки Прут, поблизу найвищої вершини України г. Говерла (2061 м). Вже понад 45 років тут здійснюють стаціонарні і напівстаціонарні дослідження, спрямовані на вивчення функціонування та динаміки природних територіальних та аквальних комплексів.

Цьогоріч в рамках проходження практики студенти разом із викладачами піднялися на вершину гори Кукул, де ознайомилися з організацією полонинського господарства. Окрім того, географи вирушили на полонину Закукул, яка розташована поряд із Горою Кукул (1539 м), що на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей. Сама ж полонина належить до Івано-Франківщини.

Власне на полонині Закукул встановлено стелу на вшанування пам’яті доцента кафедри туризму Львівського національного університету імені Івана Франка Михайла Гамкала, який віддав своє життя у бою з російськими окупантами 18 серпня 2022 року.  Тому у такий спосіб географи вшанували пам’ять свого друга, вчителя і колеги.

«Розділ «Спортивно-оздоровчий туризм» – це розділ навчальної практики, назву якого запропонував Михайло Гамкало. Він був керівником цього розділу впродовж своєї викладацької діяльності. Сьогодні його колеги і студенти продовжують вивчати туристичні ресурси Українських Карпат», – розповідає декан географічного факультету Володимир Біланюк, додаючи, що найкращим вшануванням пам’яті науковця є продовження його справи.

Принагідно просимо усіх небайдужих підтримати петицію про присвоєння почесного звання «Герой України» (посмертно) Михайлові Гамкалу. Підписати петицію можна за посиланням.