Стартувала Міжнародна науково-практична конференція «Україна очима молодих»

7 червня 2023 року розпочала роботу Міжнародна науково-практична конференція учнів-членів Малої академії наук «Україна очима молодих». Організатори конференції – Національний центр «Мала академія наук України», КЗ ЛОР «Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді» та Львівський національний університет імені Івана Франка. Цьогоріч конференція відбувається у дистанційному форматі.

Розпочинаючи конференцію, учасники хвилиною мовчання вшанували усіх полеглих Захисників та Захисниць України.

Надалі до учнівської молоді звернулася директорка К3 ЛОР «Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді» Іванна Бородчук, яка зазначила, що конференція відбувається вже 12 років поспіль і є «чудовою можливістю для молоді заявити про себе, запропонувати своє бачення проблем сучасної України».

«Цьогоріч конференція відбувається в умовах жорстокої війни, але молодь вірить у майбутнє, живе майбутнім, переймається тими проблемами, які зараз постали перед Україною, і пропонує шляхи їхнього вирішення. Наша молодь готова стати опорою для відбудови і розбудови майбутнього України», – зазначила Іванна Антонівна і побажала учасникам плідної роботи.

Учнівську молодь привітала також в. о. директора НЦ «Мала академія наук України» Тетяна Пещеріна. «Наша конференція – одне із тих інтелектуальних форумів, які створені власне для молоді. Такі заходи є дуже важливими, адже вони є першим кроком у розвитку наукового потенціалу молоді, дозволяють учням озвучити проблеми, які існують, запропонувати свій погляд на світ. Саме на таких заходах Ви набуваєте навичок, які будуть необхідні Вам у Вашому професійному зростанні», – зауважила Тетяна Пещеріна, звертаючись до учнівської молоді.

До учасників звернувся президент Малої академії наук України, академік НАН України, професор Станіслав Довгий. «На жаль щодня через повномасштабну війну проблеми, які створює для нас ворог, збільшуються. Сьогодні це страшні кадри Каховської ГЕС – жорстокий терористичний акт країни-агресора, з наслідками якого нам доведеться боротися багато років, –констатував Станіслав Довгий. – Однак, ознайомившись із тезами конференції, мені дуже сподобалося те, як Ви розкриваєте як стратегічну тематику, так і конкретні проблеми війни. Все це дуже важливо, адже ми віримо в нашу перемогу, віримо у наші Збройні сили і, незважаючи на всю біду, саме Ваш настрій, Ваші зусилля і Ваші потужності є запорукою нашої віри і нашої перемоги».

Привітав молодих науковців і проректор з наукової роботи Львівського національного університету імені Івана Франка, президент Львівського територіального відділення МАН України, академік НАН України, професор Роман Гладишевський.

«Вже традиційно ми вітаємо в Університеті, зокрема й дистанційно, представників освіченої і талановитої молоді у передчутті сміливих ідей і суджень, ґрунтовного аналізу актуальних проблем і шляхів їхнього розв’язання», – звернувся до учнівської молоді Роман Євгенович.

«Незважаючи на війну, тривоги та хвилювання, у конференції беруть участь понад 80 талановитих школярів з усієї України – зі сходу до заходу, з півночі до півдня. Тематика конференції відображає сьогоднішні реалії і важливо, що Ви вже зі шкільного віку небайдужі до подолання наслідків військової агресії та післявоєнного відновлення України. Ви живете в непростий час, адже Ваші шкільні роки припали на час війни, а повномасштабне вторгнення змусило подорослішати. Втім агресору не під силу зламати Ваш дух», – додав Роман Гладишевський, побажавши учасникам конференції гарної роботи.

Надалі конференція продовжила роботу у форматі пленарних доповідей. Перед присутніми, зокрема, виступили директор Централізованої бібліотечної системи для дітей м. Львова, кандидат історичних наук, доцент Василь Кметь з доповіддю «Війна за Україну: локальний вимір» і завідувачка лабораторії геоінформаційних систем та дистанційного зондування Землі НЦ «МАНУ», кандидатка педагогічних наук Світлана Бабійчук з доповіддю «Можливості супутникового моніторингу Землі у дослідженні наслідків російсько-української війни».

Родзинкою пленарного засідання стала доповідь із Антарктиди від доцента кафедри мікробіології Львівського національного університету імені Івана Франка, учасника XXVIII Української антарктичної експедиції, кандидата біологічних наук Тараса Перетятка, який зараз перебуває на українській антарктичній станції «Академік Вернадський». Зокрема, Тарас Перетятко розповів учням про багатогранність біологічних та гідрометеорологічних досліджень, які проводять на станції «Академік Вернадський».

Опісля робота конференції продовжилася у секційних засіданнях. Відповідно до напрямків роботи, заплановано обговорення низку актуальних питань, серед яких, зокрема, актуальні тренди розвитку підприємництва в умовах воєнного часу, локальний вимір російсько-української війни, вплив війни на населення, економіку та довкілля регіонів України, сучасний стан довкілля і наслідки воєнної агресії, моніторинг хімічного забруднення регіону, заходи щодо підвищення хімічної безпеки.

Додамо, що науковий форум триватиме упродовж 7-8 червня 2023 року у дистанційному форматі.