Студентка факультету культури і мистецтв Олеся Остап’юк – переможниця Всеукраїнського конкурсу наукових робіт зі спеціальності «Сценічне мистецтво»

На базі Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт зі спеціальності «Сценічне мистецтво» у 2022/2023 навчальному році. В інтелектуальному турнірі взяли участь студенти різних ЗВО України, зокрема зі Львова, Києва, Тернополя та Харкова.

За результатами засідання галузевої конкурсної комісії переможницею стала студентка факультету культури і мистецтв Львівського національного університет імені Івана Франка Олеся Остап’юк. Вона презентувала на Конкурсі наукову роботу «Режисерські прочитання трагедії «Гамлет» Вільяма  Шекспіра у чинному репертуарі театрів західного регіону України». Науковим керівником роботи є доцент кафедри театрознавства та акторської майстерності ЛНУ ім. Івана Франка Роман Лаврентій.

Олеся Остап’юк зізнається, що ця перемога стала для неї поштовхом для подальшого дослідження шекспіріани в Україні. «Трагедія «Гамлет» Вільяма Шекспіра є вагомою для світової культури. І український театр також має, хоч і не такий тривалий, але цінний досвід в осмисленні цього твору. Образ Гамлета став архетипним уособленням борця за справедливість, але сучасні режисери віднаходять і відкривають нові риси цього героя. Тому для мене найцікавішим у роботі було дослідити і прослідкувати трансформації образу Гамлета у репертуарі театрів західного регіону України. Тепер я планую збільшувати діапазон дослідження, хочу охопити сценічні втілення інших п’єс Шекспіра, а не лише «Гамлета», та розширити географічні рамки дослідження», – зазначила студентка.

Щиро вітаємо переможницю, її наукового керівника та всіх учасників конкурсу! Бажаємо надалі впевнено досягати наукових і творчих висот!