Студенти, аспіранти й молоді вчені дискутували про досвід та інновації науки в Україні

25 березня 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулась науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Наука в Україні: досвід та інновації». Організатором конференції є Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Університету. Засідання секцій відбувалося в змішаному, очно-дистанційному, форматі. Важливість молодіжного наукового форуму підкреслювало і те, що до заходу долучились здобувачі освіти з провідних освітньо-наукових осередків різних регіонів України.

Зі словами вітання до учасників наукової події звернувся проректор з наукової роботи Львівського університету, академік НАН України, професор Роман Гладишевський. У своїй промові проректор зазначив, що зараз молодь є рушійною силою розвитку Української Держави, а отже саме перед студентами стоїть завдання відбудови та переосмислення України. Також він зазначив, що українській науці сьогодні, як ніколи, необхідна креативність та нові ідеї, які може запропонувати молодь.

Після вітального слова робота конференції продовжилася відповідно до тематичних напрямів за секціями: «Гуманітарні науки», «Суспільні науки», «Природничі, математичні та технічні науки».

Тематика наукових доповідей студентів та аспірантів охоплювала цілий спектр важливих тем, серед яких – емоційне вигоряння студентів в умовах скороченого семестру, внаслідок воєнних дій, прийняття рішень у різних видах людських спільнот (за Аристотелевою класифікацією форм державного правління), використання нейронних мереж для оцінки воєнних руйнувань тощо.

Загалом для участі у конференції зареєструвалися 74 молоді вчені, кожен з яких, окрім своїх наукових напрацювань, мав нагоду презентувати власне бачення розвитку різних сфер науки та Української Держави загалом.

Програма конференції передбачала також чимало доповідей, проблематика яких повʼязана з актуальними питаннями післявоєнної розбудови України, що є суголосним із напрацюваннями ЛНУ ім. Івана Франка, спрямованими на відновлення потенціалу різних сфер нашої держави, загальмованого російським вторгненням.