Студенти й аспіранти українських і польських університетів  обговорили актуальні проблеми прав людини, держави та правової системи

З ініціативи Студентського наукового товариства юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка у співпраці з Національною академією правових наук України  та Західним регіональним науковим центром упродовж 15-16 квітня проходила XV Міжнародна студентсько-аспірантська наукова  конференція «Актуальні проблеми прав людини, держави та правової системи».

З вітальним словом звернувся до учасників конференції декан юридичного факультету, професор Володимир Бурдін: «Формування свідомої та освіченої молоді є неоціненно важливим завданням українського суспільства. У цей доленосний і визначальним момент в історії  України ми потребуємо покоління критично мислячих лідерів, високо кваліфікованих юристів, які б змінили парадигму українського поступу і вели нашу державу правильним шляхом».

Володимир Миколайович зазначив, що результати системної студентської наукової роботи свідчать про зміцнення зв’язку юридичної науки та освіти, розширення міжнародного співробітництва юридичного факультету та його студентського наукового товариства.

Продовжуючи думку декана, студент ОКР «Магістр» юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Юрій Репета підкреслив, що зараз наука і практика, на жаль, дещо розірвані. «Багато хто з молодих людей часто обирає практичну сферу,  адже вона дозволяє отримати бажаний рівень життя. Однак ми маємо пам’ятати й про потребу у фундаментальних дослідженнях, які аналізують минуле, допомагають творити сьогодення й прогнозують наше прийдешнє. Відтак, молоді науковці мають бути великими альтруїстами, інвестуючи в майбутнє та спрямовуючи свою працю на розвиток Української держави», – переконаний студент юридичного факультету.

Під час пленарного засідання аспірантка Ягеллонського університету Христина Потапенко представила свою розвідку на тему:  «Теорія корупції як азартної гри», викликавши своїм виступом жваву дискусію серед учасників конференції.

Про міжнародно-правові аспекти охорона видів дикої фауни Чорнобильської зони йшлося у пленарній доповіді аспіранта юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Володимир Гудзя.

Надалі конференція продовжила роботу у форматі секційних засідань за такими тематичними напрямами: загальна теорія прав людини, держави та права; конституційне, цивільне, господарське, кримінальне право та процес; соціальне, адміністративне, фінансове й інформаційне право; кримінальне право та кримінологія, кримінальний процес та криміналістика; міжнародне, європейське та порівняльне право.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото