Студенти Львівського університету – переможці турнірів із самбо та дзюдо

Студенти Львівського національного університету імені Івана Франка взяли участь у Чемпіонаті України зі спортивного та бойового самбо та у Чемпіонаті Львівської області з дзюдо, які нещодавно відбулися у Львові.

На Чемпіонаті України із бойового та спортивного самбо першість виборювали понад пів тисячі атлетів з різних куточків України. У змаганнях взяли участь найкращі спортсмени нашої країни, серед яких – переможці та призери Чемпіонатів Європи та світу, а також інших престижних міжнародних турнірів. Змагання відбувалися у трьох категоріях: юнаки і дівчата (16-18 років), юніори і юніорки (18-20 років) та чоловіки і жінки.

У категорії юніорів на п’єдестал Чемпіонату України з бойового самбо піднявся студент першого курсу економічного факультету Михайло Ліщинський, виборовши першість серед усіх учасників категорії. Також, перевершивши суперників зі спортивного самбо, друге місце заслужено здобув студент другого курсу факультету міжнародних відносин Євгеній Рибалов. Крім того, призером Чемпіонату Львівської області з дзюдо став студент економічного факультету Львівського університету Дмитро Добровольський, здобувши ІІІ місце у турнірі серед юніорів.

«Цьогоріч Чемпіонат України зі спортивного та бойового самбо відбувся у трьох вікових категоріях. Команда із восьми студентів Львівського університету виступила саме у категоріях юніорів і дорослих та здобула хороші результати, – розповів викладач кафедри фізичного виховання і спорту, Заслужений тренер України, тренер з дзюдо та самбо Араз Туваков. – Вперше такі змагання відбулися у трьох вікових групах, адже зазвичай турнір обмежується однією-двома. Також, зважаючи на безпекову ситуацію, змагання відбулися саме у Львові, адже попередні роки турніри із самбо відбувалися у різних куточках України – Дніпрі, Харкові, Києві, Одесі. На Чемпіонаті Львівської області із дзюдо наші студенти достойно боролись у категорії «юніори» і продемонстрували хороші результати, відтак студент економічного факультету став призером турніру, здобувши ІІІ місце», – додав тренер.

Окрім того, днями у Львові відбувся Чемпіонат України з боротьби  дзюдо, у якому також взяли участь студенти 1-2 курсів Львівського університету. Серед призерів турніру – студент другого курсу економічного факультету Станіслав Корчемлюк, який виборов ІІІ місце.

«Тепер частіше змагання відбуваються із боротьби з дзюдо, адже раніше популярнішими були турніри з самбо. Студенти кожного разу виступають по-різному, хоч ми завжди налаштовуємось на кращі результати. Одним спортсменам достатньо двох тижнів підготовки, іншим – більше. Це – великий спорт, і все індивідуально. Багато також залежить і від психологічної підготовки, особливо тепер, коли в Україні військовий стан і триває війна. Зараз ми готуємось також до участі у міжнародних турнірах і пильно стежимо за тим, чи буде брати участь команда з росії. Нам потрібна перемога у Великій Війні і мир. Перемога повинна бути завжди і у всьому – як в особистому житті, так і в душі, і під час війни. Працюємо і здобуваємо перемогу заради миру, щоб Україну знав і поважав увесь світ», – наголосив Араз Миколайович.