Студенти Львівського університету – серед переможців обласного етапу ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Уже традиційно напередодні зимових свят відбувся обласний етап ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. У ньому взяли участь студенти коледжів та закладів вищої освіти Львівської області, які стали переможцями попереднього етапу.

Нагадаємо, що метою Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика є забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя, сприяння утвердженню її статусу як державної, піднесення престижу української мови серед молоді.

Студенти Львівського національного університету імені Івана Франка завжди активно долучаються до мовознавчих та літературознавчих конкурсів, і цьогоріч вони також гідно представили Університет серед закладів вищої освіти області, взявши участь в обласному етапі конкурсу імені Петра Яцика. За результатами перевірки конкурсних робіт студентів Львівської області висококваліфіковане журі вже визначило переможців у різних категоріях. Дуже приємно, що серед них є представники Львівського університету. Так, призерами конкурсу стали:

• ДИПЛОМ І СТУПЕНЯ: Марта Дика – філологічний факультет ЛНУ ім. Івана Франка;
  • ДИПЛОМ ІІІ СТУПЕНЯ: Ярина Новіцька – факультет міжнародних відносин ЛНУ ім. Івана Франка.

Ми поспілкувалися з переможцями й поцікавилися в них про враження від конкурсу. Ось що розповіла магістрантка філологічного факультету Марта Дика: «Для мене конкурс імені Петра Яцика — це історія любові до української мови, що триває ще зі шкільних років. На рівні Університету змагатися, звісно, цікавіше: тут конкуруєш із фаховими філологами, тому постійно прагнеш вдосконалювати свої знання. Але насамперед цей конкурс для мене про спільноту молодих та амбітних людей, які точно змінюватимуть мовний ландшафт України і навіть світу, адже, я певна, зможуть стати справжніми культурними дипломатами та поширювати українську мову та культуру у світі. Пишаюсь тим, що маю змогу навчатись із такими людьми, і радію, що цей конкурс щороку об’єднує довкола себе все більше знавців української мови».

Студентка 2 курсу факультету міжнародних відносин Ярина Новіцька, ділячись враженнями про конкурс, відзначила високий організації заходу та підтримку з боку викладачів і наставників. «Реєстрація, вітання і нарешті саме тестування – кожен пункт мав свої особливості, що в результаті забезпечило учасникам, і у тому числі мені, гарний настрій і впевненість у своїх силах. Найбільше, як не дивно, мені сподобалась частина урочистого вітання, яка проводилась у Дзеркальній залі. Настанови та підтримка викладачів допомогли зібратися з думками та бути готовими до письмової частини конкурсу», – сказала вона. Дівчина також розповіла, що для неї означає конкурс імені Петра Яцика: «Цей конкурс для мене – це у першу чергу про власний розвиток та перевірку знань з нашої рідної мови. Він мотивує мене більше дізнаватися про неї, а також популяризувати її. Адже кому, як не молодому поколінню, займатися цими вкрай важливими для нашого майбутнього завданнями».

Додамо, що призери обласного етапу вже незабаром матимуть нагоду представити Львівську область у наступному, всеукраїнському, етапі конкурсу.

Щиро вітаємо переможниць і бажаємо їм нових творчих успіхів та багато натхнення!