У Львівському університеті представники уряду України та Польщі обговорили питання міжрегіонального співробітництва

28 жовтня 2016 року в Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулось ХІІІ засідання Українсько-польської міжурядової координаційної ради з питань міжрегіонального співробітництва за участі першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслава Негоди, першого заступника Міністра внутрішніх справ та адміністрації Республіки Польща Якуба Скіби, воєводи Підкарпатського воєводства Єви Ленярт, голови Львівської ОДА Олега Синютки та заступника голови Львівської обласної ради Володимира Гірняка.

Під час засідання сторони обговорили актуальні питання та перспективи транскордонного співробітництва. Зокрема, значну увагу закцентували на просторовому плануванні, розвитку пунктів пропуску та прикордонної інфраструктури, захисту та взаємодії в умовах надзвичайних ситуацій.

Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода закцентував увагу присутніх на питанні підтрики Україні на рівні держав-сусідів: «Україна стоїть на шляху амбітних реформ. У цьому питанні ми відчуваємо значну підтримку польських колег, які випередили нас в розв’язанні подібних проблем, тож мають досвід, яким можуть поділитися».

Він підкреслив, що цьогоріч в Україні відбулися парламентські слухання щодо розвитку транскордонної співробітництва, а відтак Уряд затвердив державну програму у цій сфері на період 2016-2020 роки. «Програма передбачає реалізацію низки заходів та проектів, частина з яких пов’язана із розбудовою прикордонного співробітництва», – зазначив В’ячеслав Негода.

«Під час засідання ми плануємо здійснити всебічний огляд українсько-польського та регіонального співробітництва, проаналізувати наявні проблеми і виклики а також випрацювати взаємовигідний план для подальшої співпраці», – наголосив В’ячеслав Негода.

Про подальшу співпрацю України і Польщі йшлося у виступі першого заступника Міністра внутрішніх справ та адміністрації Республіки Польща Якуба Скіби. «Польська сторона прагне зміцнити українсько-польські стосунки і докладає значних зусиль для цього. Тож, ви завжди можете на нас покластися. Я переконаний, що сьогодні під час засідання ми узгодимо пріоритети нашої подальшої співпраці», – зазначив Якуб Скіба.

«Сьогодні наші держави мають усі передумови для подальшого покращення стосунків між українцями та поляками. І я переконаний, що саме в цьому відношенні Львівська область і Підкарпатське воєводство мають бути добрим прикладом», – наголосив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

У своєму виступі керівник області зосередив увагу на питанні просторового планування, яке слід синхронізувати на території України та Польщі. «Нам важливо, щоб у недалекій перспективі, коли Україна робитиме кроки щодо рівноправного членства у Європейському союзі, ми мали вже відповідно підготовлену базу, синхронізовані як нормативні документи, так і генеральні плани розвитку територій. Наше завдання, щоб Єврорегіон, який об’єднуватиме Львівську область і Підкарпатське воєводство, став найбільш динамічним регіоном Східної Європи», – зазначив він.

Окремо голова ОДА акцентував на розвитку прикордонної інфраструктури, зокрема озвучив необхідність створення ще двох пунктів пропуску через українсько-польський кордон на території області. «Це би дало великий поштовх для розвитку цих прикордонних територій. Зі сторони України є абсолютно всі можливості для цього», – зазначив Олег Синютка.