У Львівському університеті презентували фотовиставку, присвячену порятунку тварин від військової агресії

30 червня 2023 року у холі головного корпусу Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася презентація фотовиставки врятованих від російської агресії тварин, яку для академічної спільноти презентував ВЕДМЕЖИЙ ПРИТУЛОК Домажир. Захід відбувся за участю представників зоозахисної організації, адміністрації Університету, деканів факультетів, директорів структурних підрозділів Львівського університету та представників Студентського уряду.

В експозиції представлено понад 20 фотоісторій про порятунок тварин різних видів, що постраждали внаслідок російського вторгнення в Україну.  Мета виставки – привернути увагу до долі постраждалих тварин і ще раз підкреслити: у час, коли росія займається варварським знищенням людей, міст і природи, українці продовжують міцнішати, творити, рятувати і цінувати кожне життя. Коротко про кожну із фотоісторій розповіла координаторка освітніх проєктів ВЕДМЕЖОГО ПРИТУЛКУ Домажир Марія Глова.

«На кожному із цих фото видно біль і страждання в очах кожної врятованої тварини. Лише можна уявити, що вони пережили, що побачили, коли жили під постійними обстрілами. Вони по-особливому переживають, тому наше завдання допомогти їм реабілітуватися», ‒ наголосила Марія Глова.

Під час зустрічі, присвяченій відкриттю виставки, представники Університету та ВЕДМЕЖОГО ПРИТУЛКУ Домажир обговорили потенційні напрями широкої і різносторонньої співпраці, перспективи реалізації спільних освітніх ініціатив,  проведення наукових досліджень фауни і флори на базі притулку, можливості для студентів та випускників Львівського університету, зокрема біологічного, географічного, хімічного, філологічного, педагогічного факультетів та окремих кафедр, наукові спрямування яких безпосередньо пов’язані із різносторонньою діяльністю Ведмежого притулку. Також представники притулку презентували основні напрямки діяльності організації.

Як зазначила під час презентації виставки «Тварини у війні» менеджерка з адміністративної діяльності ВЕДМЕЖОГО ПРИТУЛКУ Домажир Тетяна Первій, вагомою частиною діяльності організації є освітній напрямок. «Девіз нашого Ведмежого притулку ‒ змінити свідомість людей у ставленні до тварин, особливо зараз, у час війни. А відтак, ключовим напрямом у цій діяльності є освіта, зокрема зооосвіта. З цією метою на базі Ведмежого притулку функціонує освітній простір, завдяки чому є можливість вивести освіту за межі навчальних закладів. Окрім того, студенти та учні сьогодні зацікавлені у виїзних уроках і лекціях, тому ми розвиваємо освітній простір так, щоб «візуалізувати» освіту, зробити її максимально емоційною та цікавою», ‒ зазначила Тетяна Первій.

Із важливістю діяльності, спрямованої на порятунок беззахисних тварин, які постраждали внаслідок російського вторгнення, погодився Ректор Львівського університету, професор Володимир Мельник. «Сьогодні ми бачимо репортажі з фронту, і часто у сюжетах зображено порятунок тварин від війни. Для українців є характерним ставлення до світу тварин як до рідного світу, це частина української ментальності. А відтак, ми всіляко підтримуватимемо різносторонню співпрацю з ВЕДМЕЖИМ ПРИТУЛКОМ Домажир – у Львівському університеті є відповідні факультети і кафедри, студенти та випускники яких можуть активно співпрацювати з із Вашою організацією не лише для спільної роботи над формуванням суспільної свідомості у ставленні до тварин, але й для досліджень тваринного світу», ‒ висловив переконання Володимир Петрович, звертаючись до організаторів виставки.

Заступниця директора ВЕДМЕЖОГО ПРИТУЛКУ Домажир Наталія Галайко  зазначила, що співпраця зоозахисної організації з ЛНУ ім. Івана Франка має давню традицію, зокрема випускники Університету працюють у Ведмежому притулку, а студенти мають можливість проходити практику. «Ми відкриті до масштабної і різносторонньої співпраці ‒ студенти можуть проводити свої дослідження, здобувати практичний досвід і допомагати нашій команді професіоналів, які доглядають за тваринами», ‒ наголосила Наталія Галайко.

Своїми пропозиціями щодо напрямків співпраці поділилися також проректор з наукової роботи Університету Роман Гладишевський, декан географічного факультету Володимир Біланюк і декан біологічного факультету Ігор Хамар.

Після цього відбулося підписання Угоди про співпрацю між Львівським національним університетом імені Івана Франка та ВЕДМЕЖИМ ПРИТУЛКОМ Домажир. Зокрема, Угода передбачає співпрацю у сфері освіти, науки, туризму та рекреації, спільну організацію освітніх та спортивно-туристичних заходів, реалізацію спільних проєктів, обмін науковим і педагогічним досвідом, організацію та проведення наукових досліджень, конференцій, лекцій, семінарів, тренінгів, курсів, виставок тощо. Окрім того, документ відкриває можливості для студентів проходити практику у зоозахисній організації, а також брати участь у стажуваннях з туризму, експедиціях, польових дослідженнях тощо.

Світлини: Олега Вівчарика та Юлії Гриценко Більше фото