У Львівському університеті стартував інтенсив Next Generation Public Leaders

20 листопада 2023 року у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка вже вдруге стартував інтенсивний курс Next Generation Public Leaders –  п’ятиденне навчання для студентів факультету управління фінансами та бізнесу, які прагнуть покращити свої фахові навички та втілювати позитивні зміни в державі. Організаторами заходу є Львівський університет у партнерстві з Львівським регіональним відділенням Асоціації об’єднаних територіальних громад та Асоціацією місцевих рад «Ради Львівщини».

Метою проведення п’ятиденного інтенсивну для студентів, за словами організаторів, є допомога у засвоєнні теоретичних знань, які вони отримали під час навчання, а також на основі практичної роботи і завдань із кейсами – набуття корисних навичок для майбутнього працевлаштування за спеціальністю. Зокрема, курс Next Generation Public Leaders покликаний сприяти залученню до перегляду та оновлення освітніх програм і кваліфікаційних вимог за спеціальністю “Публічне управлння та адміністрування” як основних стейкхолдерів і партнерів, обговорення неформальної та дуальної освіти за освітніми програмами кафедри. Також організатори ставлять собі за мету за допомогою практичних інструментів та на прикладі основних управлінських процесів сформувати у студентів розуміння ролі молоді та молодіжної політики в публічному управлінні, допомогти усвідомити зміни в управлінні на місцевому рівні і те, які навички потрібно розвивати для успішного працевлаштування та побудови кар’єри.

Захід відкрила координаторка курсу Next Generation Public Leaders,  завідувачка кафедри економіки та публічного управління факультету управління фінансами та бізнесу Львівського університету, професорка Галина Капленко. Галина Вікторівна, звертаючись до присутніх, насамперед зауважила, що проведення такої зустрічі стало можливим завдяки титанічним зусиллям Збройних Сил України і закликала усіх присутніх вшанувати пам’ять загиблих Захисників і Захисниць хвилиною мовчання.

Також у вітальному слові Галина Капленко наголосила, що інтенсив Next Generation Public Leaders покликаний надати можливість молодим фахівцям поспілкуватися із професіоналами, які, водночас, є стейкхолдерами – потенційними роботодавцями та партнерами. За словами професорки, такі зустрічі допоможуть молодим фахівцям здобути нові необхідні навики в управлінні та краще зрозуміти механізми впровадження теорії на практиці.

До вітальних слів долучився перший проректор Львівського університету Андрій Гукалюк. Андрій Федорович насамперед відзначив, що Львівський університет є чудовим майданчиком для організації таких зустрічей для здобувачів вищої освіти. «Наші студенти є новою генерацією і надією, яка покликана розвивати українське суспільство, економіку та систему публічного управління зокрема. Під час інтенсиву в усіх учасників буде унікальна можливість дізнатися більше про управлінську практику і державну службу, почерпнути для себе багато нових знань і покращити навички, здобуті за обраною спеціальністю», ‒ висловив переконання Андрій Гукалюк.

Студентів-учасників заходу також привітав декан факультету управління фінансами та бізнесу Андрій Стасишин. «Наш факультет кожного року започатковує цікаві ініціативи, зокрема конференції з публічного управління, за результатами яких вже налагоджено низку контактів з партнерами як в Україні, так і за кордоном. Сьогоднішня подія, до якої також залучено багато нових стейкхолдерів,  відбувається не в перше, і ми надіємося, що вона надалі стане традиційною у Львівському університеті. Тож будьте уважними, адже перед вами – роботодавці, які розкажуть багато цікавого і нового з огляду на буремний час, в якому ми живемо», ‒ зазначив Андрій Васильович і побажав учасникам плідної роботи з вдячністю до Збройних Сил України.

Відкриття інтенсивну відбулося також за участі запрошених гостей –партнерів та стейкхолдерів Львівського університету, зокрема – начальника Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях Миколи Іщука, директора Львівського обласного центру зайнятості Василя Барилюка, виконавчого директора Асоціації місцевих рад «Ради Львівщини», громадського активіста Данила Сорокового, голови Львівського регіонального відділення Асоціації об’єднаних територіальних громад, голови Підберізцівської сільської ТГ Василя Коваля та голови Мурованської сільської ради територіальної громади Богдана Свистуна та першого заступника голови Оброшинської територіальної громади Антона Кустика.

Роботодавці та партнери, представляючи сфери своєї діяльності, запросили студентів відвідати їхні лекції упродовж інтенсиву, які стосуватимуться зокрема управління державним майном в Україні в умовах воєнного стану, державного управління у сфері зайнятості, фінансування територіальних громад в умовах воєнного стану, розвитку громад Львівщини та діяльності органів місцевого самоврядування в нинішній час, а також участі громади в прийнятті управлінських рішень. Також партнери розповіли про можливості стажування із подальшим працевлаштуванням для найуспішніших студентів й наголосили на важливості участі молодих фахівців в інтенсиві, адже такий захід ‒ чудова нагода познайомитись із фаховими людьми, почерпнути для себе багато нового і цікавого та простежити шляхи втілення теорії у практичних рішеннях.

Додамо також, що серед запрошених спікерів, які виступатимуть перед студентами упродовж п’ятиденного інтенсиву, є керівник апарату Львівської обласної військової адміністрації Тарас Грень, начальниця відділу культури та інформаційної політики Давидівської сільської ради Христина Кучак, в.о. начальника управління молодіжної політики Департаменту розвитку Львівської міської ради Ростислав Юник, поліцейський офіцер громади сектору взаємодії з громадами відділу превенції Львівського районного управління поліції ГУНП у Львівській області, капітан поліції Віталій Дзюбенко, президент ГО «Центр Молода Дипломатія», керівник відділу у Львівському осередку Благодійного Фонду Рокада Андрій Сидор, завідувачка сектору сімейної політики Департаменту соціального захисту населення ЛОВА, голова благодійного фонду «Butterfly» Уляна Дорош, старший слідчий Першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Львові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові, майор Державного бюро розслідувань Остап Куманський, керівник аналітичного напрямку Координаційних центрів при ЛОВА Володимир Горак, член ради відділення «Асоціації правників України у Львівській області», керівник відділу супроводження ЗЕД та міжнародних арбітражів юридичного департаменту МХП Остап Подвірний, представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у Львівській області Тарас Подвірний, начальник відділу професійної освіти Львівської міської ради Богдан Іванусь, начальник відділу перевезення цінностей у Львівській області управління з перевезення цінностей Центрального сховища НБУ Андрій Федець та керівник МолоДвіжЦентру Роман Цудний.

Серед тем, які порушуватимуть спікери та учасники упродовж п’ятиденного інтенсивну, є питання сучасних аспектів банківської системи України, стану публічного управління та адміністрування, міжнародної допомоги Україні від благодійних фондів та ООН, а також питання ролі та викликів, перед якими опинився інститут омбудсмена в Україні.

Окрім того, учасники обговорять аспекти діяльності Державного бюро розслідувань та питання державного управління у сфері зайнятості. Також серед актуальних питань для обговорення – молодіжна політика в Україні, формування інформаційної політики в органах місцевого самоврядування, управління системою соціальних гарантій, важливість безпеки громади та особливості штучного інтелекту.

Також курс передбачає обговорення питань, які стосуються публічного управління у сфері освіти, ролі молоді в організації молодіжних центрів в Україні та важливості координації для розвитку громад.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото