У Львівському університеті стартував цикл тренінгів «Акредитація у запитаннях та відповідях»

14 травня 2024 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка розпочався цикл тренінгів з успішного проведення акредитації для гарантів освітніх програм під назвою «Акредитація у запитаннях та відповідях». Відповідне навчання проводить керівниця Центру забезпечення якості освіти Університету Ірина Іваночко у співпраці з іншими структурними підрозділами, зокрема Навчально-методичним відділом, Відділом ліцензування та акредитації, Відділом менеджменту якості освітнього процесу, Відділом вдосконалення викладацької майстерності, а також Відділом дистанційної та дуальної освіти Львівського університету.

Під час першого засідання робочої групи, Ірина Іваночко наголосила на актуальності проведення такої зустрічі та окреслила головні організаційні аспекти підготовки до акредитації освітніх програм.

«Кожного навчального року Львівський університет вступає не лише в навчальний процес, але й в процес підтвердження можливості видати дипломи для здобувачів вищої освіти, які завершують навчання за різними освітніми програмами. Відтак, сьогодні тут зібралися гаранти освітніх програм другого магістерського рівня вищої освіти, аби налагодити співпрацю з відповідними відділами та службами Університету, забезпечити безперервний та ефективний процес підготовки до акредитації освітніх програм у Львівському університеті. Така зустріч також потрібна для забезпечення актуалізації інформації, ознайомлення із нормативною базою, яка використовуватиметься під час підготовки звіту про самооцінювання, надання загальної інформації і повідомлення про те, з якими питаннями можуть зіштовхнутися гаранти освітніх програм у своїй роботі», ‒ зазначила на початку першої зустрічі Ірина Іваночко.

Надалі керівниця Центру забезпечення якості освіти ознайомила присутніх з нормативно-правовими засадами та методичними рекомендаціями стосовно усіх процедур акредитації. Зокрема, учасники розглянули актуальні питання акредитації, отримали рекомендації щодо заповнення звіту про самооцінювання, роботи гаранта в електронному кабінеті та проаналізували основні виклики, які постають перед групою забезпечення в процесі підготовки до зустрічі з експертною групою. Окремо під час зустрічі Ірина Іваночко акцентувала на документальному підтвердженню звіту про самооцінювання, а також відповідному алгоритмі дій при формуванні силабусу.

Під час зустрічі йшлося також про проєкт освітньої програми, доцільність її розробки та оновлення, а також про головні аспекти наміру про акредитацію.

Ірина Іваночко окремо акцентувала увагу присутніх на роботі та функціях Центру забезпечення якості освіти Львівського університету, наголосила на важливості актуалізації даних освітньої програми та інших вагомих аспектах та методичних рекомендаціях для усіх етапів акредитації.