У Львівському університеті вчетверте стартувала літня англомовна IT-школа AIT-2024

Сьогодні, 24 квітня 2024 року, у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулось урочисте відкриття міжнародної англомовної школи “Artificial intelligence technology: summer school”, яка вже традиційно проводиться на базі нашого ЗВО з ініціативи кафедри системного проектування факультету електроніки та комп’ютерних технологій, зокрема професора Романа Шувара, а також за підтримки Центру маркетингу та розвитку.

З вітальним словом перед гостями та учасниками заходу виступив проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський: «Дозвольте подякувати всім вам за те, що приєднались до нашого заходу. У час війни для нас як ніколи є дуже важливою співпраця, комунікація та підтримка. Ми раді бачити багато представників з різних куточків України та світу. Важливо відзначити, що мета літньої школи – створити потенціал для нових успіхів у галузі IT як для українських ЗВО, так і для іноземних партнерів. Тож, дорогі учасники, під час цієї школи ви маєте можливість отримати нові знання, навички й знайомства. Користуйтеся послугами і візьміть звідси максимум для себе. Впевнений, що наша школа АІТ 2024 стане для вас важливим кроком, що у майбутньому приведе до професійних злетів». 

Далі до слова було запрошено керівницю програми AI Міністерства цифрової трансформації України  – Діану Хрущову: «Я хотіла би почати своє коротке привітання зі згадки про те, що наша команда разом із колегами нещодавно опублікувала цікаве дослідження про українську систему ШІ, і його результати справді обнадіюють. Ми посіли друге місце серед 243-х компаній у Центральній Європі. Українські розробники створюють безпілотники на основі ШІ та системи для моніторингу інформатизації з поля бою і протидії російським медіа. Зараз в Україні  налічується понад 5000 фахівців у цій сфері, понад третина яких – молодь віком 21-25 років. Тому, я щиро рада, що є такі літні школи, які дозволяють великій кількості молодих людей увійти в IT-сферу і будувати цю систему».

Також до учасників звернувся і  Перший заступник міського голови з питань економічного розвитку Львівської міської ради Андрій Москаленко: «Сьогодні дуже важливо займатися сучасними технологіями, адже я впевнено можу сказати, що вони є дуже поширеними в багатьох галузях, наприклад у реабілітації, коли виникає сильна потреба у протезуванні наших поранених героїв і пацієнтів. Якщо ви хочете розвивати навички, то наші експерти, які читатимуть вам лекції – це дійсно чудові люди, які мають дуже глибокий і практичний досвід. Знаю, що ця школа буде для вас дуже цінною».

Надалі представники кожної із компаній-партнерів події по черзі доєднались до привітань та побажали всім студентам гарного й успішного навчання. Серед них керівниця з КСВ в N-iX Наталія Соліна, технічний директор NeuroForge Martin Braun, UA West and South керівник кампусу EPAM в EPAM Ukraine, PhD Олександр Ткаченко, декан факультету електроніки та комп’ютерних технологій Юрій Фургала, керівниця напрямку освіти та КСВ Асоціації “IT Ukraine” Надія Синиця, директор центру “Talent Acceleration Center” SoftServe University Andriy Pereymybida; керівниця відділу маркетингу Indeema Software Катерина Климків; Education Lead Львівського ІТ Кластера Юлія Цимбала.
    Наостанок, учасників літньої школи привітала керівниця центру маркетингу та розвитку Львівського університету Ольга Осередчук: «Цього року ми вчетверте проводимо AIT і дуже раді цьому, адже участь беруть не лише студенти нашого Університету, а й інших ЗВО, зокрема студенти з-за кордону. Всі учасники матимуть багато можливостей отримати нові знання та попрацювати разом із іншими за підтримки провідних експертів галузі».

Після урочистої частини, розпочались найперші лекційні й практичні заняття. В рамках школи студенти отримуватимуть нові знання про IT-сферу та інноваційні системи, зокрема штучний інтелект. Варто зазначити й те, що навчання проходить лише англійською мовою. Саме таке поєднання дозволить студентам якнайкраще закріпити для себе здобутий досвід, а також водночас покращити знання іноземної мови, яка є важливою для професійного розвитку в ІТ-сфері.

Варто зазначити, що Artificial intelligence technology summer school – це школа міжнародного стандарту, оскільки навчатися в ній має змогу молодь з усього світу. Серед зареєстрованих учасників є студенти з українських ЗВО: ЛНУ імені І. Франка, НУ «ЛП», КНУ імені Т. Шевченка, Києво-Могилянської академії, КПІ ім. Ігоря Сікорського, ХНУ, ЗНУ, ХНУ імені В. Каразіна та інших. Також участь беруть і студенти світових ЗВО, зокрема: Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (Туреччина), Frankfurt Zoological Society (Німеччина), American international school and university (Америка), Kozminski University (Польща), Instytut Techniczny Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku (Польща), Polish Japanese Academyof Information Technology (Польща), Technical University Munich (Німеччина), AGH University of Krakow (Польща), Akademia Górniczo-Hutnicza im Stanisława Staszica (Польща). 

Зазначимо, що всі заняття упродовж двох тижнів відбуваються в онлайн-форматі на освітній платформі Moodle і триватимуть до 5 липня. По завершенню школи всі студенти, які відвідають понад 80% занять, отримають сертифікати про успішне проходження курсу. 

Навчання у школі AIT – це про цінний шанс поринути у світ штучного інтелекту, зрозуміти його принцип роботи, а також отримати й вдосконалити знання у таких затребуваних напрямках на сучасному ринку праці, як: основи Python, мобільна розробка для iOS, Android, Databases, Big Data, Generative AI, Software & Web development, IoT, IIoT, AIoT тощо. 

Необхідно наголосити на тому, що окрім студентів, цього року участь у школі братимуть і старшокласники, адже така нагода дасть їм розуміння того, який напрямок вони б хотіли обрати в майбутньому та надалі цілеспрямовано розвиватись в ньому.

Цей проєкт організовував Львівський університет за підтримки Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства освіти та науки України, Львівської міської ради, Львівської обласної державної адміністрації, а також провідних IT-компаній.  Зокрема, офіційними партнерами події стали компанії N-iX та NeuroForge, партнерами SoftServe, EPAM, Indeema. А також до успішної реалізації АІТ долучилися: GlobalLogic, Sigma Software University, UA-Teens, ELEKS, CHI Software, Machine Factor Technologies, Weav.ai, NeuronsLab, E-Docs. Інформаційними партнерами є Lviv IT Cluster, Marketer.ua, IT Ukraine Association, DOU. 

AIT-2024 вдало розпочалась, тому бажаємо нашим учасникам натхнення та мотивації підкорювати нові горизонти у дивовижному світі технологічних інновацій, а згодом – неодмінно розробляти нові власні проєкти.

Більше фото