У Львівському університеті відбулася Міжнародна наукова онлайн-конференція «Актуальні проблеми астрономії та астрофізики»

23-26 вересня 2024 року тривала Міжнародна наукова онлайн-конференція «Актуальні проблеми астрономії та астрофізики», організаторами якої були Астрономічна обсерваторія та кафедра астрофізики Львівського національного університету імені Івана Франка. У заході взяли участь близько 120 астрономів з різних міст України (Києва, Харкова, Одеси, Миколаєва, Ужгорода, Тернополя, Луцька і Львова) та 14 учасників з 11 країн: Литви, Польщі, Чехії, Словаччини, Італії, Нідерландів, Грузії, Іспанії, Китаю, США і Канади.

Відкриваючи конференцію, проректор з наукової роботи, академік НАН України, професор Роман Гладишевський підкреслив велике значення астрономічних досліджень у розбудові сучасної наукової картини світу, розповів про історію львівської астрономії та її сучасність, побажав учасникам наукового форуму плідних дискусій.

Президент Української астрономічної асоціації академік Ярослав Яцків висвітлив витоки астрономії в Україні, окреслив спектр та сучасний стан і проблеми астрономічних досліджень у час повномасштабної російсько-української війни, надихнувши учасників до віри в її переможне завершення та в подальший розвиток наукової інфраструктури у нашій державі зокрема та у світі загалом.

Загалом під час конференції заслухали та обговорили нові результати досліджень як українських астрономів, так і їх іноземних колег. Відбулось чотири пленарні засідання та дев’ять секційних за шістьма тематичними секціями: «Фізика зір, міжзоряного середовища, галактик (18 доповідей)», «Фізика Сонця, планет і Сонячної системи (15 доповідей)», «Позагалактична астрономія, космологія та гравітація (14 доповідей)», «Астрофізика високих енергій (8 доповідей)», «Фізика ближнього космосу та штучні супутники Землі (9 доповідей)», «Історія астрономії та астрономічна освіта в Україні (6 доповідей)».

За 4 дні роботи учасники конференції заслухали 94 доповіді з 96 заявлених. На  пленарних засіданнях було представлено 24 доповіді, на секційних – 70. Всі доповіді були цікавими, інформативними, про що свідчили активні запитання і відповіді та дискусії на засіданнях.

Конференція стала майданчиком для активного обговорення нових результатів, проблем та шляхів їхньго розв’язання як астрономами-спостерігачами, так і фахівцями з комп’ютерного моделювання астрофізичних явищ та теоретичних аспектів у різних сферах астрономії та астрофізики.  Програму і тези доповідей можна знайти на веб-сайті конференції.