У Львівському університеті відбулася зустріч із Координаторкою Національного Еразмус+ Офісу в Україні Світланою Шитіковою

Сьогодні, 31 серпня 2023 року, з візитом до Львівського університету прибула Координаторка Національного Еразмус+ офісу в Україні Світлана Шитікова.

У рамках візиту відбулася зустріч із Ректором Університету професором Володимиром Мельником та Проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергієм Різником. Зокрема, обговорили перспективні напрями програми Еразмус+, пріоритети поглиблення співпраці та виклики, які постали як перед керівництвом Програми, так і перед її учасниками у зв’язку з війною в Україні.

У розмові з Ректором ішлося про ефективні шляхи поширення обізнаності щодо програми Еразмус+ та особливостей процедури подачі документів серед студентів, аспірантів та викладачів, про підвищення мотивації потенційних учасників міжнародної проєктної діяльності. Особливу увагу Координаторка Національного Еразмус+ Офісу в Україні звернула на важливість партнерської підтримки та командної роботи для успішної реалізації освітніх проєктів й ініціатив за програмою Еразмус+. При цьому Світлана Шитікова наголосила, що «робота в синергії з іншими університетами України є просто неоціненною».

«Зараз перед нами постає багато викликів, та ми повинні працювати на майбутнє і робити все з високою відповідальністю перед нашими Захисниками і Захисницями на фронті», – висловила переконання Світлана Шитікова.

Ректор Львівського університету Володимир Мельник погодився з думкою про необхідність злагодженої співпраці між різними закладами вищої освіти України та навів приклади налагодження тісних контактів із європейськими та українськими університетами в рамках реалізації освітніх проєктів за програмою Еразмус+. Насамкінець Ректор зауважив, що «важливо впевнено рухатися вперед, щоб спільними зусиллями наближати  нашу перемогу і створювати основу для динамічного поступу Української Держави».

«Участь у програмі Еразмус+ – це неоціненний досвід, який здатен позитивно вплинути на всю академічну спільноту завдяки поглибленню контактів з іноземними партнерами та можливості побачити наукові, освітні, суспільні проблеми та явища під іншим кутом», – наголосив Ректор.

Опісля відбувалася розширена зустріч із колективами виконавців проєктів, що вже реалізовуються в Університеті, координаторами проєктів, які стали переможцями цьогорічних конкурсів в рамках програми Еразмус+, колегами, які мають досвід подання проєктних заявок, а також тими, хто зацікавлений у залученні до участі  в проєктах Еразмус+ і мають намір подавати нові проєкти в наступний програмний період.

Зокрема, в рамках інтерактивної дискусії йшлося про поточні виклики на етапі підготовки документації, реалізації та звітування за проєктами. Також у рамках зустрічі обговорилися питання потенціалу співпраці українських університетів із консорціумами та альянсами європейських університетів, представлення України в міжнародному освітньому просторі. Окрему увагу під час зустрічі було приділено проєктам Львівського університету в сфері україністики та протидії впливам осередків «русского міра» на освітню і наукову діяльність у Європі.