У Львівському університеті відбулося засідання Ради Західного наукового центру НАН України і МОН України

17 травня 2024 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося урочисте засідання Ради Західного наукового центру НАН України і МОН України з нагоди відзначення Дня науки в Україні. Захід відбувся за участю представників наукової громадськості західного регіону України, представників органів державної та місцевої влади і громадськості. Основною темою для обговорення стала роль науки у перемозі і післявоєнній відбудові України.

Із вітальним словом до учасників урочистого засідання звернувся голова Західного наукового центру НАН України та МОН України, академік НАН України Зіновій Назарчук. Зіновій Теодорович поінформував присутніх про підсумки Загальних зборів НАН України, під час яких було обрано дійсних членів (академіків) і членів-кореспондентів НАН України.

«Я дякую колегам-науковцям, яким доводиться працювати у складних умовах, за самовіддану роботу, і наголошую, що сьогоднішнє засідання відбувається із вдячністю до їхньої кропіткої праці. Плідні результати науковців нашого регіону засвідчили нещодавні Збори НАН України: за підсумками таємного голосування обрано 28 академіків та 74 члена-кореспондента НАН України, серед яких 3 академіки і 10 членів-кореспондентів ‒ представники західного регіону України», ‒ зазначив Зіновій Назарчук.

Відтак під час урочистого засідання Зіновій Назарчук вручив дипломи новообраним академікам та членам-кореспондентам НАН України. Першим диплом отримав Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, професор Володимир Мельник, якого обрали академіком по відділенню історії, філософії та права НАН України.

Також голова Західного наукового центру передав подяку Президії НАН України для колективу Львівського національного університету імені Івана Франка за розвиток науки та освіти.

Після цього дипломи академіка НАН України отримали Ігор Завалій (відділення  фізико-технічних проблем матеріалознавства) та Євген Нахлік (відділення літератури, мови та мистецтвознавства).

Дипломи члена-кореспондента вручили Юрію Токовому (відділення математики), Тарасові Брику (відділення фізики і астрономії), Наталії Радковець  (відділення наук про землю), Ользі Звірко (відділення фізико-технічних проблем матеріалознавства), Михайлу Гончару, Костянтину Дмитруку та Валентині Чоп’як (відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології), Івану Данилику (відділення загальної біології), Михайлу Пітюличу (відділення економіки НАН України), Олені Никорак  (відділення літератури, мови та мистецтвознавства НАН України)

Варто зазначити, що 8 з 13 новобраних академіків та членів-кореспондентів НАН України є випускниками саме Львівського національного університету імені Івана Франка.

Під час урочистого засідання із вітальним словом до присутніх звернувся заступник голови Львівської обласної військової адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Кулепін. «Мрійте і завжди відчувайте, що держава всіляко підтримає реалізацію Ваших мрій і задумів. Ми завжди сприятимемо підтримці науковців у реалізації їхніх напрацювань, заради процвітання і зміцнення України», ‒ наголосив Олександр Кулепін та вручив почесні грамоти вченим від голови Львівської ОВА за вагомий внесок у розвиток науки в Україні.

Надалі вітальні слова учасникам адресувала заступниця директора, начальниця управління освіти та інновацій Департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олена Урдей. «Наука ‒ це те, завдяки чому наше суспільство досягає певних вершин. А відтак сьогодні ми відчуваємо, що саме завдяки науці, ми можемо багато чого змінити і досягнути, адже інноваційні технології вчених, їхні ідеї та напрацювання дають можливість нашим воїнам на сході перемагати», ‒ наголосила Олена Урдей.

Також під час урочистого засідання із вітальним словом до усіх присутніх звернулася голова комісії з питань освіти, науки та інновацій Львівської обласної ради Парасковія Дворянин. «Успіх за тими, хто не відтворює, а створює. Західний науковий центр НАН України та МОН України, Національна академія наук України – представляють ту спільноту, яка створює нові сенси, нові можливості та передумови для того, аби світ ставав іншим. Дякую Львівському університету та іншим науковим установам, які плекають тих людей, котрі змінюють сенс у науці. Бажаю визнання і якомога більше людей, які би помітили Вашу працю», ‒ зазначила у вітальному слові Парасковія Дворянин та вручила подяки від імені голови Львівської обласної ради вченим за вагомий внесок у розвиток науки, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм.

До вітальних слів долучився начальник управління освіти департаменту розвитку Львівської міської ради Андрій Закалюк. «Наше життя припадає на тривалий період війни, а відтак вміння жити в постійних змінах буде однією із наших ключових компетенцій, якими ми маємо вміти користуватися. Ви, як науковці, закладаєте той теоретичний фундамент, який притаманний саме цьому часу, і який ґрунтується на глибокій і сумлінній праці. Це формує багато основоположних речей у нашому житті. Тож ми дякуємо Вам за те, що ви кожного дня робите те, що безперечно наближає перемогу України», ‒ висловив переконання Андрій Закалюк та від імені голови Львівської міської ради відзначив подяками вчених за вагомий внесок у розвиток науки та сумлінну науково-організаційну працю.

Надалі під час урочистого засідання Західного наукового центру НАН України та МОН України Зіновій Назарчук разом із колегами вручили низку подяк та грамот науковцям із провідних наукових установ Західного регіону України.

Окрім того, підсумовуючи результати засідання, учасники мали нагоду заслухати доповідь члена-кореспондента НАН України Мирослава Хоми на тему «Наука для перемоги і відбудови», в якій він окреслив основні напрацювання українських вчених, спрямовані на наближення перемоги, зміцнення обороноздатності, розбудову та розвиток України. Знаково, що серед представлених напрацювань було чимало наукових розробок вчених Львівського національного університету імені Івана Франка.

Сердечно вітаємо нових членів Національної академії наук України і бажаємо плідної праці на благо Української Держави!

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото