У Львівському університеті відбувся «Хімічний квіз»

Задля активізації позашкільної роботи з хімії, формування в учнів інтересу до хімії, створення умов для реалізації та розвитку творчих здібностей школярів у суботу, 12 листопада 2022 року, в аудиторії №1 хімічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся обласний інтелектуальний конкурс для учнівської молоді «Хімічний квіз».

Організували інтелектуальне змагання КЗ ЛОР «Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді» спільно з хімічним факультетом Львівського університету. У відбіркових етапах конкурсу взяли участь 68 учнів 8-10 класів навчальних закладів загальної середньої освіти і вихованців закладів позашкільної освіти м. Львова та області у складі 12 команд. До цього таку кількість учнівської молоді хімічний факультет приймав ще перед початком пандемії COVID-19.

З вітальними словами до учасників конкурсу звернулися проректор з наукової роботи Львівського університету, академік НАН України, президент Львівської обласної МАН Роман Гладишевський, декан хімічного факультету Львівського університету, доцент Григорій Дмитрів та професорка кафедри природничо-математичної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Марія Савчин. Спікери відзначили важливість хімічної освіти для сучасної молоді, закцентували увагу школярів на перспективах майбутньої кар’єрної реалізації в галузі хімії та побажали учасникам цікавої гри. Після цього керівництво конкурсом перейняли члени кваліфікованого журі під опікою керівника секції хімії МАН Миколи Тупичака.

Конкурс пройшов у три тури: два відбіркові та фінальний. За результатами відбіркових турів до фіналу пройшли 6 команд, які змагались за призові місця. Зашкодити інтелектуальній боротьбі не змогла навіть вимушена перерва, через повітряну тривогу, котру учні повели в безпечному укритті хімічного факультету.

В результаті фінальної гри переможцем квізу стала команда «Майорівка» учнів середньої загальноосвітньої школи № 42 м. Львова. Другі місця розділили команди «Алхіміки в дії» учнів середньої загальноосвітньої школи №67 м. Львова, «Атом-44» учнів Львівської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №44 ім. Т. Г. Шевченка та команда «Хімікатуси» вихованців КЗ ЛОР «Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді». Треті місця здобули команди «Борщовичі» учнів закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів с. Борщовичі Новояричівської селищної ради та «Еврика» учнів Дрогобицького ліцею.

Переможців та учасників конкурсу нагородили дипломами Департаменту освіти та науки Львівської обласної військової адміністрації та пам’ятними призами.

Вітаємо переможців та учасників інтелектуального змагання і бажаємо нових вагомих перемог!