У Львівському університеті започатковано програму амбасадорів ФранкоCAMP 2023 для старшокласників

Хочеш стати амбасадором Львівського університету?” – саме таким запитанням розпочиналася наша промокампанія, коли ми відкрили реєстрацію на перший у Львівському університеті ФранкоCAMP. І охочих виявилося чимало, та участь у дводенному таборі взяли обрані – 62 учасники, які стали амбасадорами ЛНУ ім. І. Франка у своїх школах. Метою заходу було ознайомити активних старшокласників із життям Львівського університету, аби надалі втілювати спільні проєкти з учнівською молоддю України.

З перших хвилин перебування в Університеті учні мали змогу відчути себе студентами наповну: під звуки Державного гімну України та Gaudeamus розпочалася їх перша у житті урочиста церемонія у стінах Франкового університету. Учасників привітав перший проректор ЛНУ ім. І, Франка Андрій Гукалюк: “Сьогодні я стою перед вами з гордістю та великою надією. Ви – обдаровані та талановиті молоді люди, які зможуть змінити світ. Ви – майбутні амбасадори нашого Університету, представники тих ідей та цінностей, які ми упродовж років плекаємо у нашому навчальному закладі. Пам’ятайте, що лідерство – це не про владу, а про служіння. Будьте готовими допомагати іншим та розповідати у своїх школах про те, що тут почуєте. Я впевнений, що у вас все вдасться”. Далі Андрій Федорович вручив кожному із майбутніх амбасадорів їх першу залікову книжку – символічний документ, у якому діти отримували “заліки” після першого та другого табірних днів.

Опісля урочистостей розпочалося справжнє навчання. Кожен із учасників потрапив у одну із п’яти груп наших 19 факультетів та Педагогічного фахового коледжу, де мав змогу дізнатися про особливості того чи іншого напряму: гуманітарного, природничого, технічного, соціального чи економічно-правового. Кожен із підрозділів мав по 30 хвилин на своє представлення: не обійшлося без презентацій, квізів, екскурсій, воркшопів та, звичайно, подарунків. Найактивніші учасники отримали символічні презенти за старання.

Жодне таборування не обходиться без смачного перекусу, тож у цей день університетський Open Space перетворився на дуже гамірне місце, де кожен із учасників міг посмакувати піцу від наших партнерів Pronto Pizza, печиво від Biscotti, воду від ТМ “Моршинська” та гарячий чай, який у дощову погоду був дуже доречним.

На щастя, погода покращилася, тож далі учні із менторами та волонтерами вирушили до Наукової бібліотеки та Ботанічного саду, де провели наступні 4 години, пізнаючи 5-поверхове книгосховище та величезні оранжереї з тропічними рослинами.

Не менш насиченим був і другий день таборування: під час нього учні познайомилися з Профком студентів, Студентським урядом, Науковим парком “Інновації та підприємництво”, Науковим товариством студентів, аспірантів та молодих учених і Центром культури та дозвілля. Далі школярі відвідали особливе місце – Інститут франкознавства, де мали змогу відкрити для себе таємниці життєвого та творчого шляху Івана Франка. Також родзинкою цього дня стало відвідування Музею університету – особливого місця, у якому збережено все найцікавіше про нашу Alma Mater.

Після насиченої дообідньої програми діти, як справжні студенти, відпочили та пообідали у парку ім. І. Франка. Під час пікніка учні обмінювалися враженнями, ділилися досвідом та робили пам’ятні фото на тлі чудового головного корпусу Львівського університету.

Післяобідню активність для майбутніх амбасадорів організували біологічний, хімічний, геологічний, географічний, фізичний факультети, а також факультет електроніки та комп’ютерних технологій, факультет культури і мистецтв та факультет журналістики.

Сповнені вражень та емоцій, учасники повернулися до головного корпусу для офіційної церемонії закриття табору, під час якої отримали сертифікати “Почесного амбасадора Львівського університету”. Випускників першого ФранкоCAMP привітала керівниця Центру маркетингу та розвитку Ольга Осередчук.

Натхненними словами завершила церемонію студентка ІІІ курсу геологічного факультету, фахівчиня відділу маркетингу та комунікації Анастасія Павленко: “Я народилася поблизу Дніпра, проте завжди мріяла навчатися у Львові. Одного разу під час екскурсії містом Лева я потрапила у головний корпус Львівського університету і зрозуміла, що неодмінно мушу сюди вступити. У моєму особистому архіві навіть є відео, де я стою на цих сходах і кажу: “Я ще сюди повернуся!”. Так і сталося, за кілька років я стала студенткою цього Університету. Тож повірте, ви також сюди повернетеся вже у статусі справжніх студентів, якщо дуже цього захочете. Ми у вас віримо!”

Центр маркетингу та розвитку висловлює подяку адміністрації Університету, усім підрозділам, які долучилися до організації події, факультетам та Педагогічному фаховому коледжу, спонсорам (“Pronto Pizza”, “Biscotti”, “Моршинська”, “Frankostore”), волонтерам, менторами і, головне, учасникам ФранкоCAMP.

Ми переконані, що завдяки цьому заходу учні розширили своє уявлення про Університет, а також дізналися чимало нового про освітні програми та зможуть ділитися цією інформацією серед однолітків у своїх навчальних закладів. Але на цьому місія амбасадорів не завершується, адже ми плануємо й надалі співпрацювати з ними у різних профорієнтаційних проєктах.