У Львівському університеті зазвучала Різдвяна коляда

28 грудня 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулося колоритне музично-театральне дійство – різдвяний концерт «Хай уся земля почує – Україна колядує». Святкову програму глядачам представляли творчі колективи Університету: Народний камерний оркестр, Народний дівочий хор «Ліра», Народна чоловіча хорова капела «Прометей», Народний ансамбль пісні і танцю «Черемош», Заслужена хорова капела України «Боян» імені Євгена Вахняка, а також творча студентська молодь філологічного факультету, факультету культури і мистецтв та факультету іноземних мов.

Розпочався захід із поезії «Ішло Різдво в стражденну Україну», яка нагадала усім присутнім, що, попри світло святкових днів, українство переживає складний період своєї боротьби за свободу і чимало з нас зустрічають народження Христа не в затишних домівках, а в холодних окопах і темних бліндажах.

Надалі у виконанні Народного камерного оркестру натхненно і урочисто прозвучали українські колядки «Бог предвічний», «Нова радість», «Небо і земля», «Що то за предиво», «Господь Бог предвічний».

Продовжився різдвяний концерт проникливим виступом Народного дівочого хору «Ліра», який виконав композиції «Ми з колядою», «Добрий вечір», «Христове Різдво», «Нічка та ясная», «Будьте здорові». Сповнила теплом Різдва душі глядачів Народна чоловіча хорова капела «Прометей», виконавши святкові пісні «Во Вифлеємі зоря сіяє», «Летів горобець», «Ось і Рождество», «Ой питалася княжа корона».

Яскравим та емоційно-насиченим елементом концерту стало вертепне дійство, яке представляли студенти кафедри слов’янської філології імені професора Іларіона Свєнціцького та їхні друзі з кафедри польської філології, кафедри музичного мистецтва, кафедри французької та іспанської філології Університету.

Надалі Народний ансамбль пісні і танцю «Черемош» душевно виконав композиції «Пречистая Діва», «Бог ся рождає», «Дзвони дзвонять», «На вечірнім небі», «Народився Бог на сіні», а Заслужена хорова капела України «Боян» імені Євгена Вахняка подарувала слухачам теплі емоції, заспівавши «Ангели, снижайтеся», «Ци ви дома, господарю», «Землю Юдейську нічка вкрила» і «Маланка».

Віншували та читали поезію упродовж концерту учасники гуртка художнього слова Катерина Затула та Любомир Лесонін. Завершилось різдвяне дійство спільним виконанням колядки «Небо і земля».

Світлини: Ярини Пришляк та Олега Вівчарика Більше фото