Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець відрекомендував свого представника на Львівщині

22 березня 2023 року Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець під час свого перебування у Львівському національному університеті імені Івана Франка відрекомендував Представника Уповноваженого у Львівській області Тараса Подвірного. Також під час зустрічі відбулася презентація та обговорення результатів кластерного моніторингу НПМ у Львівській області.

До учасників заходу звернувся Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. «Надзвичайно важливо, що у цей непростий для України час ми спільно дбаємо про Людину, забезпечуючи її права. Символічно, що зустріч з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини відбувається у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Адже саме тут на початку ХХ століття навчався один із фундаторів сучасної міжнародної системи захисту прав людини Герш Лаутерпахт, автор терміну «геноцид» Рафал Лемкін та багато інших видатних правозахисників і юристів», – зауважив Володимир Мельник.

Також Ректор зазначив, що, незважаючи на непрості виклики сьогодення, Університет продовжує активно працювати й розвиватися та розповів про важливі досягнення ЛНУ ім. Івана Франка в освітній та науковій сферах.

Зокрема, Володимир Мельник підкреслив, що Університет плекає небайдужість до проблем людей, які постраждали від російської агресії, і у найскладніший час пропонував прихисток внутрішньо переміщеним особам. «Спільнота Львівського університету завжди була та залишається однією з перших, яка оперативно реагує на актуальні виклики часу», – додав Володимир Мельник і підкреслив, що забезпечення прав людини є одним із цивілізаційних вимірів розвитку суспільства.

Під час події Тараса Подвірного привітав з призначенням очільник Львівської ОВА Максим Козицький. «Робота представництва Уповноваженого з прав людини – це про людську гідність і свободу. Вона стосується постійної співпраці з міжнародною спільнотою, щоб задокументувати кожен злочин, кожен нелюдський вчинок росії на території України. Спільними зусиллями ми маємо повернути кожну дитину, яку безсоромно викрали, повинні захищати права і свободу не тільки на фронті, а й у всіх інших сферах, на всіх світових майданчиках. Я радий, що Тарас очолив цю важливу посаду у Львівській області та підтримуватиме усіх, хто цього тут потребує», – підкреслив керівник Львівської ОВА Максим Козицький.

Голова Львівської обласної ради Ірина Гримак також зауважила, що перед представником Уповноваженого з прав людини поставлені непрості завдання. «Він повинен стати головним  комунікатором і захисником прав українців, які опинились в біді. Передусім йдеться про відновлення справедливості для жертв війни та захист прав внутрішньо переміщених осіб, для яких Львівщина стала другою домівкою. Впевнена, що Тарас Подвірний докладе максимум зусиль в питаннях посилення захисту прав людини»,  – зазначила Ірина Гримак.

Надалі до присутніх звернувся Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець. Він розповів, що напередодні візиту працівники Офісу Омбудсмана України провели низку моніторингових візитів. Було виявлено порушення у місцях компактного проживання ВПО, де серед головних проблем – низькі температури і жахливі умови в житлових кімнатах. Як зазначив Дмитро Лубінець, за результатами таких візитів відправлять офіційний лист на Львівську ОВА.

Також Уповноважений повідомив, що з метою реалізації функцій національного превентивного механізму, працівники профільного департаменту Секретаріату відвідали 12 місць несвободи Львівської області. Окрім того, Омбудсман згадав про ситуацію в клініці амбулаторно-поліклінічної допомоги у Львові, де порушувалися права військовослужбовців на належне медичне обслуговування. Воїни Збройних сил України з різними ступенями травм вистоювали по кілька днів у чергах біля військово-медичних установ, щоб потрапити на прийом до лікаря і пройти військово-лікарську комісію (ВЛК).

Перед присутніми на заході також виступив Тарас Подвірний, наголосивши, що основну увагу в роботі скерує на розв’язання проблем військовополонених українців, а також на захист прав дітей. Третім напрямом його роботи є моніторинг функціонування комунальних закладів та місць несвободи на Львівщині. В цьому контексті Тарас Подвірний пояснив, що відповідно до українського законодавства, представники Уповноваженого з прав людини можуть здійснювати перевірки у місцях несвободи і моніторити умови перебування людей.

На завершення заходу присутні мали змогу поставити запитання Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Дмитру Лубінцю та Представнику Уповноваженого у Львівській області Тарасу Подвірному.

Світлини: Юлії Гриценко та Ярини Пришляк Більше фото