В Університеті обговорили формування позитивних наративів про українську жінку в інформаційному просторі світу

19 грудня 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулась конференція «Жінка-воїн, жінка-волонтер, жінка-вимушена переселенка», під час якої лідери громадських організацій, волонтери, науковці, освітяни, представники влади обговорили аспекти формування позитивних наративів про українську жінку в інформаційному просторі світу.

Захід організували кафедра міжнародних відносин і дипломатичної служби, факультет міжнародних відносин, факультет управління фінансами і бізнесу, кафедра соціології історичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка, громадська ініціатива «Posestra», Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» у партнерстві з польськими волонтерами, громадськими організаціями, зокрема – фондом «Chempomogam». Модерувала подію професорка кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби Львівського університету, голова громадської ініціативи «Posestra» Ірина Кіянка.

Насамперед присутніх привітав Ректор Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. «На цій конференції відчуваю прагнення висловити особливу подяку українській Жінці, яка несе весь тягар війни на своїх плечах, несе його у своєму серці. В час, коли голос нашої держави став визначальним у формуванні картини світу, багато українських жінок вирушили на захист Батьківщини, вступивши до лав Збройних Сил України, інші ж – чекають вдома своїх найдорожчих людей – дітей, чоловіків, рідних, наближаючи нашу перемогу зусиллями в тилу. Окремо дякую батькам Героя Богдана Кріля, які сьогодні присутні на нашому заході, за виховання надзвичайно гідного сина, який став одним із тих, кому ми завдячуємо своєю свободою», – зазначив Володимир Петрович.

Надалі відбулося нагородження стипендіями від родини Богдана Кріля двох активних студентів Львівського університету – Романа Гавриліва та Яну Цібере. Богдан Кріль – випускник Львівського університету, старший солдат підрозділу ОЗСП «Азов», який загинув внаслідок бомбардувань на території заводу «Азовсталь» під час оборони Маріуполя. Нагороду активній молоді вручили батьки Героя, а також Захисниця України, бойова подруга Богдана Кріля Марія Чех («Герда»). Вони побажали молодим людям зростати гідними і свідомими громадянами своєї держави.

Після цього до учасників заходу звернувся народний депутат України Олег Синютка: «Ми люди ХХІ століття, які знають і дбають про гендерну рівність. Втім мені здається, що серце мами, дружини, доньки все одно відчуває по-іншому, по-особливому. Сьогодні важливо слухати і почути слова жінок, які тримають над своїми рідними небо».

Голова платформи «Подружжя українських дипломатів» Наталія Бешта зазначила, що рада знову завітати у свій рідний Львівський університет та подякувала організаторам і учасникам заходу та додала, що конференція «Жінка-воїн, Жінка-волонтер, Жінка-вимушена переселенка» є надважливою в сучасних реаліях життя і роботи в умовах війни.

Голова правління Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, професорка Центру Східноєвропейських досліджень Варшавського університету, кураторка проєкту «Жіноче обличчя української дипломатії» Ірина Матіяш детально розповіла про важливу роль жінки-дипломатки, особливо в часі, коли її держава перебуває в умовах війни, та пригадала жінок, які свого часу спричинилися до розвитку Української Держави, гідно несучи дипломатичну службу.

З вітальним словом до присутніх звернулася  українська науковиця, публіцистка, громадська діячка, директорка Міжнародного інституту освіти, культури та звʼязків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» Ірина Ключковська. Вона висловила глибоку шану і вдячність батькам Героя Богдана Кріля за виховання мужнього борця за свободу України.

Доцентка кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка, народна депутатка України Софія Федина, звертаючись до учасників конференції, пригадала, як в одному з опитувань українців просили описати, які емоції у них викликає той факт, що жінки служать в Збройних Силах України, є активною частиною волонтерського руху. «Жінки борються за перемогу України багатьма способами, і мені приємно, що учасники опитування зазначали, що відчувають стосовно цього гордість, позитив і повагу», – додала Софія Федина.

Захід також відвідала професорка кафедри цивільного права і процесу Львівського національного університету імені Івана Франка Зореслава Ромовська. «Коли я бачу, як шановні жінки, які відправили своїх синів, дочок, чоловіків на війну сьогодні мають сили посміхатися, на душі стає легше, адже це означає, що українська жінка не задається», – акцентувала Зореслава Ромовська.

До слова також запросили представника фонду «Chempomogam» Бартоша Миколайчика, який подякував присутнім за участь у важливій конференції, присвяченій обговоренню питань, які сприяють коректному розумінню ролі жінки в умовах війни.

Надалі захід продовжився у форматі панельних дискусій, під час яких присутні на конференції лідери громадських організацій, українські та польські волонтери, науковці, освітяни, представники місцевої влади обговорили надважливі аспекти формування позитивних наративів про українську жінку та її беззаперечну роль у боротьбі українського народу проти російської агресії та наближенні нашої перемоги.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото