В Університеті обговорили новели військового обліку у закладах вищої освіти

14 травня 2024 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася зустріч, присвячена новелам військового обліку у закладах вищої освіти. Організатори заходу – Первинна профспілкова організація працівників Львівського національного університету імені Івана Франка, Український центр соціально-правових досліджень, Львівський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, Департамент освіти і науки Львівської обласної військової адміністрації, відділ військового обліку Львівського університету.

В межах зустрічі з викладачами, працівниками та студентами Університету поспілкувалися заступник начальника відділу військового обліку, бронювання та впровадження державного реєстру військовозобов’язаних сектору мобілізаційно-оборонної роботи Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Андрій Кірєєв, фахівчиня з питань мобілізаційної роботи департаменту освіти і науки Львівської обласної військової адміністрації Мирослава Гаван, а також начальник відділу військового обліку Львівського національного університету імені Івана Франка Ігор Говенко. Модерував захід професор кафедри соціального права Володимир Бурак. Загалом до зустрічі долучилися майже 300 осіб, понад 230 з яких – за допомогою дистанційного зв’язку.

Впродовж заходу спікери розповіли про актуальні зміни до чинного законодавства України, що пов’язані з військовим обліком та мобілізацією. Ішлося, зокрема, про порядок надання військово-облікових документів, військовий облік жінок, військово-облікові документи цьогорічних абітурієнтів, законодавчі зміни військового обліку студентів, аспірантів, докторантів, особливості військового обліку для педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників та порядок ведення військового обліку інших категорій працівників.

Так, відповідно до закону про мобілізацію всі чоловіки віком 18-60 років, а також жінки-медики та фармацевти, які перебувають на військовому обліку, впродовж 60 днів після 18 травня, коли вступає в дію новий закон, повинні оновити свої персональні дані (номери телефонів, електронну адресу, місце проживання, стан здоров’я, сімейний стан і т.д.). Мобілізація в Україні також передбачає зниження призовного віку з 27 до 25 років.

Окрім того, доповідачі розповіли про бронювання працівників та право на відстрочку від мобілізації, а також пояснили різницю між цими поняттями. Під час зустрічі учасникам розповіли, якою може бути відповідальність за порушення правил військового обліку: якщо військовозобов’язаний не оновить персональні дані впродовж двох місяців після вступу в дію закону про мобілізацію (після 18 травня), то на особу буде накладено штраф.

Другу частину зустрічі присвятили відповідям на запитання, яких виявилося чимало. Запитання стосувалися здебільшого військового обліку для педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників, військового обліку студентів та аспірантів, підстав для відстрочки, а також особливостей роботи ТЦК впродовж наступних двох місяців.

Відеозапис зустрічі можна переглянути та завантажити за посиланням.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото