В Університеті презентували четвертий том Великої української юридичної енциклопедії «Конституційне право»

16 липня 2024 року відбулась презентація четвертого тому Великої української юридичної енциклопедії «Конституційне право». Захід провели паралельно на трьох майданчиках, зʼєднаних онлайн – у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого, Інституті держави і права імені Корецького НАН України та у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Велика українська юридична енциклопедія – це 20-томне видання видавництва «Право», кожен том якого присвячений певному розділу юриспруденції. Том 4 «Конституційне право» на своїх понад тисячі сторінках містить систематизовані зведення сучасних знань про ключові поняття, концепції та доктрини конституційного права як основи національного права. Розрахована книга як  на науковців, викладачів, здобувачів вищої освіти, так і на політичних діячів, державних службовців, представників різних правничих професій, а також на всіх тих, кого цікавлять актуальні проблеми конституційного права.

До редакційної колегії четвертого тому увійшли проректор з науково-педагогічної роботи та стратегічного розвитку Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Юрій Барабаш, віцепрезидент Національної академії правових наук України Олександр Скрипнюк, провідний науковий співробітник відділу конституційного права і місцевого самоврядування Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України Олександр Батанов, завідувачка кафедри конституційного права юридичного факультету Львівського університету Олена Бориславська, доцент кафедри конституційного права України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Любомир Летнянчин, завідувачка кафедри державного будівництва Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Світлана Серьогіна. Авторами статей стали представники усіх провідних правничих шкіл України.

У презентації книги на львівському майданчику взяли участь автори статей в Томі 4, члени кафедри конституційного права Львівського національного університету імені Івана Франка професорка Олена Бориславська, доценти Володимир Кобрин, Віталій Чорненький, Любомир Бориславський, представники кафедри конституційного права України НЮЮ імені Ярослава Мудрого, запрошені гості, аспіранти й студенти.

Під час заходу науковці, причетні до видання, автори статей та усі зацікавленні у книзі про конституційне право мали змогу поділитися враженнями від четвертого тому Великої української юридичної енциклопедії, пригадали деталі робочого процесу, що тривав не один рік, а також наголосили на актуальності і важливості реалізації таких видавничих ідей.

Зокрема, до присутніх звернулася професорка Олена Бориславська. «На мій погляд, ця книга є своєрідним підсумком певного етапу розвитку науки конституційного права в Україні. Після проголошення державного суверенітету, вона пройшла кілька сходинок: спершу – відмови від радянської тоталітарної ідеології, згодом – проголошення ліберально-демократичної ідеології як основи побудови національної конституційної системи, далі – її усвідомлення, осмислення та переосмислення ключових понять і категорій конституційного права. На цій сходинці ми перебуваємо досі, і ця книга, в якій зібрані статті представників різних правничих шкіл, є певним зрізом, ілюстрацією сучасного стану розвитку науки конституційного права в Україні», – підкреслила Олена Бориславська.

Під час заходу учасники з різних міст України мали змогу поділитися ідеями стосовно подальшої роботи, а також наголосили на важливості тісної співпраці правників з усіх наукових установ держави задля розвитку юридичної науки та подальшого упорядкування важливих концепцій та доктрин.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото