В Університеті презентували курс з підготовки молодих фахівців для АТ «Укргазвидобування»

13 листопада 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася презентація курсу з підготовки молодих фахівців для АТ «Укргазвидобування», під час якої представники компанії розповіли студентам про можливості кар’єрного зростання в АТ «Укргазвидобування». Захід організував геологічний факультет ЛНУ ім. Івана Франка у співпраці з АТ «Укргазвидобування».

До присутніх звернувся в.о. декана геологічного факультету Сергій Ціхонь. «Ми прагенмо, аби університетська молодь дізналася більше про нові виклики та перспективи працевлаштування, а також про можливості, які відкриває перед молодими фахівцями практична діяльність», – зазначив Сергій Ціхонь та запросив до слова проректора з науково-педагогічної роботи та інформатизації Університету Віталія Кухарського.

«Сьогоднішня зустріч – це хороший приклад налагодження співпраці між індустрією та Університетом. Компанія АТ «Укргазвидобування» точно є чудовим роботодавцем для випускників геологічного факультету, тож я дуже хочу, аби ця ініціатива принесла користь як для розвитку освітніх програм Львівського університету у галузі геології, так і для реалізації важливих задумів наших партнерів. Також надзвичайно важливо не забувати, що ми зараз можемо проводити цю зустріч завдяки Збройним Силам України, тож, зі свого боку, маємо бути міцним тилом для нашої армії і своєю діяльністю сприяти наближенню перемоги», – підкреслив Віталій Кухарський.

До присутніх звернувся директор з розвідки та розробки АТ «Укргазвидобування» Максим Вітик. «АТ «Укргазвидобування» – це найбільша газовидобувна компанія в Україні та у Центральній і Східній Європі. Ми забезпечуємо 70% внутрішнього видобутку газу в державі, маємо найбільшу кількість бурових верстатів в роботі у Європі. Ключовими напрямами нашої діяльності є розвідка та видобування, збігання газу, трейдинг і рітейл, видобування і переробка нафти, теплова енергетика, зелена енергетика. Також наша компанія перебуває у процесі підготовки до буріння перших горизонтальних свердловин. Глибина таких свердловин по стволу становить 5-7 кілометрів, а довжина горизонтальної секції – 1-3 кілометрів», – зазначив Максим Вітик і розповів про нові можливості проведення регіональних 3Д сейсмічних досліджень на Заході України, а також перспективи альтернативних енергетичних ресурсів.

Розмову підхопив керівник групи навчання та розвитку персоналу УкрНДІгазу АТ «Укргазвидобування» Максим Білоус, який детально окреслив кар’єрні можливості, які компанія пропонує студентам. «Газ – це найбільш екологічно чисте традиційне викопне паливо. Щонайменше 30 років потреба ​в газі залишатиметься високою, тож газовидобування продовжить розвиватися, а отже галузь потребуватиме нових висококваліфікованих фахівців. Компанія постійно інвестує в навчання молоді та освітні ініціативи, зокрема, до 400 студентів щороку проходять практику в АТ «Укргазвидобування». Ми пропонуємо стажування упродовж трьох місяців з наданням робочого місця, а також сприяємо проведенню дипломних досліджень випускниками профільних університетів. ​Зараз 30 студентів працюють над дипломними роботами ​(рівень магістра), їхні теми були визначені експертами УГВ ​та є важливими для розвитку нафто-газової галузі. ​ У кожного студента є куратор від компанії та доступ до реальних даних», – розповів Максим Білоус.

Надалі про потенціал філії ГПУ «Львівгазвидобування» розповів менеджер з персоналу Газопромислового управління «Львівгазвидобування» Василь Гуцуляк, пригадавши історію газовидобування на Заході України та окресливши сучасну структуру компанії. «Найбільш затребуваними фахівцями зараз є оператор з дослідження свердловин, оператор з добування нафти й газу, машиніст технологічних компресорів, також є попит на геологів,  геофізиків, петрофізиків та інженерів-виробничників різних рівнів. Якщо Ви маєте вищу профільну освіту, досвід роботи, хочете розвиватись, брати на себе відповідальність, то можете стажуватися на виробничих об’єктах чи апараті правління, стати кандидатом на вакантні посади Філії чи Групи», – додав Василь Гуцуляк.

Також менеджер з геології Львівського відділення УкрНДІгазу АТ «Укргазвидобування» Василь Бодлак окреслив пілотний проєкт «Курс з підготовки молодих фахівців для АТ «Укргазвидобування». Він передбачений для студентів 2, 3 та 4 курсів, а також – для магістрів. Заплановано читання лекцій і проведення лабораторних занять, лекторами будуть провідні фахівці компанії. Метою курсу є підготовка фахівців для роботи на посаді геолога в організаціях АТ «Укргазвидобування».

Під час проходження курсу студенти дізнаються про нафтогазову геологію західного регіону України, отримають знання з основ структурного моделювання, сейсморозвідки, дізнаються про сучасні технології аналізу хвильового поля та прогнозування параметрів, навчаться робити інтерпретацію геофізичних даних свердловин та основ 3D моделювання розробки покладів нафти і газу. По завершенні курсу студенти отримають сертифікат, де їм буде присвоєно 3 кредити.

На завершення заходу Максим Білоус провів для студентів профорієнтаційний інтерактив, після якого усі охочі мали змогу поставити запитання фахівцям компанії, дізнатися більше про перспективи стажування та працевлаштування у АТ «Укргазвидобування».

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото