В Університеті провели Академію з нагоди закінчення навчального року у Львівській обласній МАН

22 червня 2023 року в Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася Академія з нагоди закінчення навчального року у КЗ ЛОР «Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді». У заході взяли участь переможці та призери Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, слухачі МАН та їхні наставники.

Перед урочистою частиною заходу члени Малої академії наук відвідали Музей історії Університету, де директор Музею Юрій Гудима провів школярам екскурсію, розповівши про становлення і розвиток ЛНУ ім. Івана Франка та визначні наукові звершення його працівників у різні історичні періоди.

Надалі розпочалася безпосередньо урочиста Академія, яку відкрила директорка Львівської обласної Малої академії наук Іванна Бородчук. «Дякую Вам, дорогі діти, за Вашу працю і наполегливість, які Ви демонстрували щодня, долаючи шлях до успіху. Дякую також науковим керівникам, викладачам ЛНУ ім. Івана Франка, батькам, котрі підтримували школярів у їхньому прагненні до наукової праці та перемог. Цей день – це ще одна сторінка в історії Малої академії наук та свято для кожного з Вас. Пам’ятайте, що Ви є гордістю Львівщини та всієї України», – зазначила Іванна Бородчук, звертаючись до школярів.

Випускників Львівської МАН привітали і їхні наставники, побажавши їм не втрачати творчого запалу до наукових пошуків. Яскравою і зворушливою частиною заходу були виступи переможців різноманітних конкурсів, членів Львівської обласної МАН, які поділилися приємними спогадами про своє навчання у Малій академії наук та розповіли про підготовку до інтелектуальних змагань, хвилювання і врешті емоції від результатів наукових та творчих здобутків. Юні науковці з теплотою відновлювали в пам’яті епізоди ще одного активного року та подякували своїм наставникам за підтримку, розуміння і постійну допомогу.

Під час Академії учням Львівської обласної МАН вручили квитки дійсних членів і кандидатів у дійсні члени МАН, свідоцтва про позашкільну освіту, після чого юних науковців привітав президент Львівської обласної МАН, проректор з наукової роботи Львівського університету, академік НАН України, професор Роман Гладишевський. «Цьогорічний випуск слухачів Малої академії є особливим. Ви навчалися у надзвичайно складних обставинах: спершу була пандемія, яка обмежила спілкування наживо, а потім і повномасштабна війна порушила звичний спосіб життя кожного з нас. Втім Ви є небайдужими та цілеспрямованими і змогли присвятити час науковому пошуку та здобуттю знань. Це дає велику надію, що естафета наукового розвитку нашої держави в добрих руках, і Ви будете в авангарді розвитку та інновацій. Ваші здобутки викликають захоплення та заслуговують на найвищу оцінку!» – наголосив Роман Гладишевський.

Слова вдячності Малій академії від імені батьків школярів висловив завідувач кафедри алгебри, топології та основ математики механіко-математичного факультету, професор Тарас Банах, зауваживши, що також є випускником Малої академії наук. «На науковцях лежить велика місія розвитку суспільства, а знання мають зберігатися, примножуватися та передаватися далі. Ви маєте усвідомлювати ту велику цивілізаційну місію, покладену на кожну молоду людину. Ви – потрібні нашій державі і майбутнє – у Ваших руках», – зазначив Тарас Банах.

На завершення заходу заступник керівника науково-дослідної частини Львівського університету Іван Куньо продемонстрував презентацію про сучасну діяльність ЛНУ ім. Івана Франка, акцентувавши на останніх важливих дослідженнях, які здійснили вчені Університету. Також Іван Куньо запросив учнів у майбутньому вступати на навчання до Львівського національного університету імені Івана Франка, адже саме тут на кожну спраглу до знань молоду людину чекає шлях захопливого пізнання і творення  науки.