В Університеті стартував ІІІ етап Міжнародної студентської олімпіади ICPC

8 грудня 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка стартував IIІ фінальний етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування. Водночас захід став півфіналом Світової першості серед студентських команд у Південно-східному європейському регіоні ICPC (International Collegiate Programming Contest), до якого входять 9 держав: Албанія, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Греція, Ізраїль, Кіпр, Північна Македонія, Молдова, Румунія, Сербія, Туреччина, Україна, Чорногорія.

Цьогоріч в півфіналі Світової першості свої сили випробовують учасники 131 команди, які представляють 65 навчальних закладів. Українських команд – 52, частина учасників прибула до Львівського університету особисто, а інші – долучатимуться до змагання в онлайн-форматі.

Привітав учасників координатор олімпіади, доцент кафедри програмування факультету прикладної математики та інформатики Богдан Гошко, розповівши присутнім про організаційні моменти проведення змагання, а також, спільно з колегами, вручив подарунки учасникам ICPC від Львівського університету.

Надалі до слова запросили проректора з наукової роботи ЛНУ ім. Івана Франка, академіка НАН України, професора Романа Гладишевського. «На нашій зустрічі представлене не просто майбутнє, а вже й сьогодення сучасного програмування. Всі присутні тут учасники є загартованими в боротьбі попередніх етапів, вони зуміли витримати конкуренцію і вийти переможцями. Я радий вітати Вас усіх у Львові, де розвиток ІТ-індустрії вже став однією з візитівок, що безумовно приваблює потенційних інвесторів, та у Львівському національному університеті імені Івана Франка, який славиться своїми багатовіковими традиціями. Як класичний Університет ми ведемо підготовку фахівців за різними напрямами, як гуманітарними, так і природничими й математичними. Водночас докладаємо всіх зусиль, щоби залишатися в тренді сучасних інноваційних технологій. До того ж з початком повномасштабної війни в Україні академічна спільнота ЛНУ ім. Івана Франка активно долучається до роботи з вирішення актуальних воєнних і цивільних завдань», – підкреслив Роман Євгенович та детальніше розповів присутнім як про діяльність Львівського університету, так і про історію і становлення факультету прикладної математики та інформатики.

Учасників привітала і менеджерка зі зв’язків з громадськістю партнерської компанії «DataArt» Ольга Малка. «Як представники ІТ-сектора ми, як ніхто інший, розуміємо всю важливість проведення таких змагань, як олімпіада ICPC. Наша компанія радо долучається до співпраці із закладами вищої освіти і ми завжди підтримуємо цінні ініціативи», – підкреслила Ольга Малка та запросила учасників взяти участь також і в олімпіаді «Proggy-Buggy Contest».

До вітального слова запросили також доцента Харківського національного університету радіоелектроніки Олександра Вечура. Він наголосив на важливості участі у змаганнях світового масштабу та перспективах, які олімпіада відкриває для учасників.  «На моє переконання,  переможець може бути тільки один, тож я сподіваюсь що завтра найгідніша і найсильніша команда здобуде свій тріумф. Зичу усім успіху», – додав Олександра Вечур.

Також в режимі онлайн до урочистостей доєдналися колеги-організатори з Бухаресту, адже Південно-східний європейський регіон ICPC має два центри – один – в Україні, інший – в Румунії. Тож, регіональний директор конкурсу, професор Політехнічного університету Бухареста Микола Цапуш також привітав учасників змагання і детально розповів про історію олімпіади, її мету та основні цілі. Так, ICPC – це найбільша студентська Олімпіада з програмування, до проведення якої долучається декілька тисяч навчальних закладів з усього світу. Вже не один рік захід стає цінною можливістю для юних фахівців випробувати власні знання та навички, відчути запал і натхнення від захопливого процесу змагання. Водночас такі заходи стимулюють інтерес у молоді до наукових досліджень та розвитку інновацій в сфері інформаційних технологій, дають змогу познайомитися з однодумцями з різних навчальних установ, обмінятися досвідом та ідеями.

Учасників з різних держав світу також привітали представники адміністрації Політехнічного університету Бухареста – ректор Міхня Космін Костойу і проректорка Адіна Магда Флореа – а також представники партнерських компаній, організатори з боку України, зокрема представник Вінницького національного технічного університету Сергій Петров.

Опісля урочистостей учасники, які перебувають у Львівському університеті, вирушили на екскурсію навчальним закладом, а також – вечірнім Львовом. А вже завтра на 131 команду з різних країн Європи чекатиме напружене змагання за можливість випробувати свої сили на Світовому фіналі у 2024 році.

Олімпіада традиційно триває 5 годин, під час яких команда повинна виконати понад десяток задач. Тож метою турніру є не тільки перевірка рівня знань, навичок та логічного мислення, але й здатність якнайкраще налагодити роботу в команді і правильно організувати процес.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото