В Університеті стартував інтерактивний проєкт Business Cамр

14 серпня 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка розпочався освітній проєкт Business Cамр, учасниками якого є діти військовослужбовців та загиблих Захисників і Захисниць України.

Метою проєкту є формування підприємницьких навиків у підлітків та свідомого громадянина-патріота Української Держави. Проєкт реалізовують у рамках програми «Підтримка проєктів для дітей-сиріт та дітей у СЖО від фонду Ginger UCEF». Організовує проєкт Центр соціального розвитку та громадських ініціатив ЛНУ ім. Івана Франка спільно з БФ «Українська освітня платформа» та Первинною профспілковою організацією працівників Університету. Партнерами проєкту також є Академія соціально-економічних ініціатив, Асоціація банків Львівщини, Мальтійська служба допомоги, Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Львівської області, Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій, ГО «Діловий Клуб «Партнер», ГО «Асоціація центрів ветеранського розвитку».

Під час відкриття Business Cамр його учасників привітав Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник.

«Війна поставила перед нами дуже серйозні виклики, тому я дуже дякую усім, хто реалізовує подібні заходи, які зрештою допомагають адаптуватися, наскільки це можливо, сім’ям наших Захисників і Захисниць в умовах війни, – зазначив Ректор. –  Наше спільне завдання і наша спільна мета – створити те освітнє середовище, де кожен знайде себе, і отримати усі необхідні відповіді на свої запитання».

Володимир Петрович також наголосив, що Університет – не просто кам’яниця, а передусім люди, які переживають за нашу спільну справу і перемогу. «Бажаю кожному і кожній із Вас, щоб Ваше перебування у Львівському університеті було справді цікавим і корисним, аби Ви не просто при потребі знайшли тут свій прихисток, а й змогли відкрити тут усі свої таланти», – зазначив Ректор, звертаючись до учасників освітнього табору.

З вітальним словом виступила директорка Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій Світлана Ткачук, яка висловила переконання, що цей курс справді буде корисним для молоді, а серед присутніх є майбутні науковці, майбутні світила, майбутні студенти.

Депутат Львівської обласної ради, професор Юрій Раделицький побажав учасникам плідного й цікавого навчання, щоб час, проведений в Університеті був максимально корисним, а інформація – пізнавальною.

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Львівській області Тарас Подвірний також привітав учасників Business Cамр, коротко окресливши ключові завдання Представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в умовах воєнного часу.

Учасників заходу привітав головний спеціаліст Міністерства у справах ветеранів України у Львівській області Артем Баген, який побажав усім доброго навчання, висловивши переконання, що вчені Львівського університету зроблять усе для цього необхідне.

Проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар також долучився до вітальних слів, зазначивши, що «саме молодь є майбутнім Львівського університету і майбутнім України».

Виступи колег підсумував голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Юліан Бек, який зазначив, що проєкт Business Cамр стає вже традиційним для Університету, і побажав учасникам продуктивного навчання.

Проєкт триватиме у Львівському національному університеті імені Івана Франка до 18 серпня 2023 року. Навчання відбуватиметься відповідно до трьох блоків. Зокрема, у блоці «Фінанси та основи стартапу» діти більше дізнаються про гроші та їхню історію, навчаться визначати фальшиві гроші та зможуть зробити свою авторську купюру, познайомляться з основними поняттями бізнесу, навчаться шукати успішні ідеї, сформують свою оригінальну бізнес-ідею, застосують навички командної роботи, проявлять свої лідерські здібності, презентують свою бізнес-ідею та позмагаються з іншими командами за головний приз. Під час навчання учасники проєкту також відвідають місцеві банківські установи та підприємства, де зсередини зможуть побачити, як працює банківська система.

У блоці «Національно-патріотичне виховання» відбудуться зустрічі з військовими, Героями України. Інтерактивна методика, зокрема, гра «Рецепт демократії» дозволить сформувати в молоді правильне бачення вільної та демократичної держави, утвердити у свідомості молоді обʼєктивну оцінку ролі українського війська в українській історій, спадкоємність розвитку Збройних сил у відстоюванні ідеалів свободи та державності України і її громадян від княжої доби, Гетьманського козацького війська, військ Української народної республіки, Січових стрільців, Української повстанської армії до часів незалежності.

Третій блок «Військово-патріотичне виховання» допоможе навчити молодь правилам безпеки в надзвичайних ситуаціях за умов війни та правилам надання першої домедичної допомоги.

Світлини: Ярини Пришляк та Марії Твардовської Більше фото