В Університеті триває екзаменаційна сесія

Екзаменаційна сесія для студентів Львівського національного університету імені Івана Франка у самому розпалі! Підготовка до іспитів, білети й усні відповіді, спілкування з викладачем віч-на-віч – здавалося б, звичайні буденні поняття для студента. Проте через коронавірусну пандемію, а тепер – воєнні реалії, усе перелічене стало справжньою рідкістю для багатьох студентів, тож цьогоріч вони здобувають новий досвід – складання іспитів в аудиторіях.

Студентка біологічного факультету Вікторія Вонсович цьогоріч вперше складає іспити в аудиторному форматі. Вікторія навчається на третьому курсі за спеціальністю «біологія» і розповідає, що очний формат сесії їй дуже подобається.

«Мені дуже сподобалася сесія в очному форматі, та й загалом змішана форма навчання. Очна сесія стимулює більше вчитись, викладачі є більш вимогливими і ти відчуваєш, що справді отримуєш знання. Водночас, коли іспити є усними, то у тебе немає відліку часу і таймера, який «біжить» – ти не хвилюєшся, що можеш всього не встигнути. На усних іспитах викладачі можуть піти назустріч і поставити додаткові запитання, які допоможуть краще продемонструвати знання, –  розповідає Вікторія. – Не можу не згадати про одногрупників і цю неймовірну атмосферу. Для мене цей семестр навчання був чарівним і шкода усвідомлювати, що я вже на третьому курсі, а такі можливості з’явилися лише зараз. Щиро сподіваюся, що формат навчання, у тому числі й сесії, і надалі будуть очними, а по можливості ми ще й до лекцій в аудиторіях повернемось».

Своїми враженнями від офлайн-іспитів ділиться і третьокурсниця філософського факультету Юлія Заблоцька. Юлія навчається на спеціальності «Психологія». Дівчина переконана, що для справді зацікавлених у навчанні студентів не виникає проблем у складанні іспитів, незалежно від їхнього формату, проте аудиторний формат є все ж ефективнішим.

«Враховуючи актуальну ситуацію, важко знайти рішення щодо організації навчального процесу, яке б задовільнило більшість студентів, оскільки ситуація є доволі нестабільною та передбачає низку особистих обставин, які, безумовно, враховуються, якщо звертатись до відповідних структур Університету – деканату, профкому і т.д. На мою думку, аудиторний формат як навчання, так і сесії є значно ефективнішим. Це зумовлено помірним стресом, який мобілізує наш організм та сприяє засвоєнню інформації. Окрім того важливою є взаємодія з викладачами, – зазначає Юлія. – Цьогоріч я складаю очну сесію вперше, і, звісно ж, як і всі дещо хвилювалася щодо аудиторного формату проведення екзаменів. Тим не менш, коли приходиш в аудиторію, розумієш що все не так страшно і ніхто не зацікавлений у тому, щоб тебе «завалити». Тести звичні, тому єдиним хвилюванням є наявність стабільної мережі в Університеті. Натомість усні компоненти не надто відрізняються від типової відповіді на семінарі чи захисті курсової, але все ж офлайн-комунікація є простішою».

Декан хімічного факультету Григорій Дмитрів розповідає, що з часу коронавірусної пандемії в очному форматі для студентів його факультету відбувалися лише захисти магістерських робіт і державний іспит, відтак для студентів двох курсів це перша офлайн-сесія.

«Питання щодо проведення екзаменаційної сесії ми неодноразово обговорювали на засіданнях завідувачів кафедр, Вченій раді факультету та на зустрічах зі студентами, адже важливо було прийняти рішення, яке найкраще б підходило для усіх учасників освітнього процесу. Остаточно ми зупинились на тому, щоб проводити сесію очно, адже зараз такий час, що у різних районах Львова, а також в різних населених пунктах України неможливо було б досягти синхронізації наявності електричного живлення, а отже і стабільної роботи інтернету, – пояснює Григорій Степанович. – Ми цілком свідомі того, що частина студентів внаслідок війни виїхала за кордон, і не зможе з’явитись на іспит разом з одногрупниками, але ця проблема легко вирішується тим, що для цих студентів буде можливість складання іспиту в онлайн-форматі по талону, адже такий процес можна здійснювати в індивідуальному порядку, знайшовши найкращий час як для викладача, так і для студента. Незважаючи на складні обставини, ми дякуємо нашим Збройним силам за те, що маємо можливість відносно спокійно складати іспити».

Декан факультету іноземних мов Любомир Бораковський переконаний, що за теперішніх умов складання іспитів в очному форматі є найбільш оптимальним рішенням.

«Думаю, усім зрозуміло, що в умовах війни, коли кожна людина — студенти, викладачі, батьки, опікуни, працівники деканату чи представники адміністрації факультету та Університету — опинилися в різних життєвих ситуаціях, важко знайти формат чи рішення, які б задовольняли усіх учасників освітнього процесу. Завжди знайдуться аргументи «за» чи «проти» і питання щодо формату проведення екзаменаційної сесії тут теж не стало винятком. Проте за тих умов, що склалися, передовсім з електропостачанням, нестабільним мобільним зв’язком чи інтернет-зв’язком, вважаю, що складання іспитів в очному форматі є найбільш оптимальним рішенням, яке дозволяє в максимально рівних умовах провести контроль знань здобувачів освіти, – ділиться Любомир Адамович. – Додам ще й лірики, адже досвід очного складання сесії є для студентів теж цінним — хвилювання перед авдиторією, підтримка колег, радість в очах та емоції після успішного складання — все це творить частину спогадів про студентське життя. Звісно, ситуація далека від романтичної, і перед студентами, і перед викладачами постало багато складних завдань, непростих рішень, але впевнений, що колегіально, в дусі академічної доброчесності та взаємоповаги і підтримки нам усе вдасться. Адже якісна освіта — наш внесок в Перемогу країни».

Вкотре бажаємо нашим студентам якнайкраще скласти іспити! Адже своєю невтомною працею, наполегливим навчанням і свідомою національною позицією наша молодь щоденно втілюює у життя гасло, яке прикрашає фронтон будівлі головного корпусу Університету – Patriae decori civibus educandis.

Нагадаємо, що відповідно до Наказу Ректора № 5146 від 18 листопада 2022 року зимова екзаменаційна сесія 2022/2023 навчального року для студентів бакалаврату Львівського національного університету імені Івана Франка відбувається в аудиторному форматі.

Світлини: Юлії Гриценко, Ярини Пришляк та Григорія Дмитріва Більше фото