В Університеті відбулася зустріч-консультація для родин військовослужбовців, присвячена особливостям вступної кампанії

Про вступ у заклади вищої освіти та реєстрацію електронних кабінетів, подачу заяв абітурієнтів та особливості збору необхідних документів для застосування пільг, особливості вступної кампанії у Львівському університеті змогли дізнатись члени родин військовослужбовців. Зустріч-консультація відбулася 30 червня 2023 року з ініціативи Центру соціального розвитку та громадських ініціатив ЛНУ ім. Івана Франка, Приймальної комісії Університету, Міністерства у справах ветеранів України у Львівській області та Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій. Модератором зустрічі була керівниця Центру соціального розвитку та громадських ініціатив Ярина Танчак.

Відкрив захід проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар, який коротко розповів про структуру Університету, звернув увагу на особливості проведення вступної кампанії у 2023 році та можливість присутніх отримати відповіді на усі запитання безпосередньо у представників Приймальної комісії та студентських організацій Університету.

До вітального слова долучився також перший проректор Львівського університету Андрій Гукалюк, який підкреслив цінність цього заходу у його практичному спрямуванні. Перший проректор також коротко розповів присутнім про особливості формування обсягів державного замовлення та освітні можливості у Львівському університеті.

Від створення електронного кабінету вступника до зарахування у ЗВО – жоден етап вступу до омріяного університету не залишився осторонь доповідей спікерів. Заступник відповідального секретаря Приймальної комісії Львівського національного університету імені Івана Франка Сава Шевчук передусім нагадав присутнім про реєстрацію електронних кабінетів, яка стартує 1 липня. Сава Шевчук додав, що для зручності цього року у вступників є можливість подавати документи не лише особисто в закладі освіти, але й дистанційно за допомогою накладання кваліфікованого електронного підпису.

Детальніше Сава Павлович розповів родинам військовослужбовців про можливості отримання освітніх пільг. Аби скористатись ними, пільги необхідно зареєструвати в електронному кабінеті до подачі заяв. Для цього слід підготувати необхідний пакет документів відповідно до пільгової категорії, зокрема за Квотою-1 та Квотою-2. Сава Шевчук звернув увагу на ще одну пільгову категорію: «І ще є така пільга – переведення з контракту на бюджет. Тобто Ви берете участь в загальному конкурсі, але якщо не вдалось вступити на бюджет і вступаєте на контракт, тоді маєте право на переведення. Відповідно для цього є також різні категорії пільг. Наприклад, діти загиблих воїнів фактично мають гарантію на переведення на бюджет».

Після інформативної доповіді Сави Шевчука учасники мали змогу поставити запитання спікерові та дізнатись механізми вступу до ЗВО, враховуючи власну пільгову категорію. У дружній атмосфері присутні мали змогу поділитись особистими спостереженнями щодо вступної кампанії, знайти шляхи гарантованого вступу на омріяну спеціальність, обговорити обмеження при вступі, можливості отримання другої вищої освіти та реєстрацію кількох пільг.

Спільно зі студентськими організаціями  Сава Шевчук розповів присутнім про важливість правильного оформлення мотиваційного листа. Студенти поділились з учасниками позитивними і, водночас, повчальними історіями з минулих років. Голова Первинної профспілкової організації студентів Львівського національного університету імені Івана Франка Микола Спересенко окреслив ключові помилки, яких припускаються абітурієнти при написанні мотиваційних листів, серед яких, зокрема, активне застосування штучного інтелекту (чат GPT) замість висловлювання власних думок, плагіат з інтернет-джерел і використання одного мотиваційного листа для різних спеціальностей та навчальних закладів.

Детальніше на питання соціального напрямку відповідала представниця Міністерства у справах ветеранів України у Львівській області Вікторія Рабада. Зокрема, спікерка розповіла про можливості навчання та перекваліфікації членів сімей військовослужбовців ЗСУ відповідно не лише до пільгової категорії, але й до вікової, наявності попередньої вищої освіти тощо.

До заходу долучились також Студентський уряд Львівського університету на чолі з його головою Анжелікою Кульчицькою та  вже згадана профспілкова організація студентів Львівського університету під керівництвом Миколи Спересенка. Студентська спільнота поділилась власним досвідом вступу до ЛНУ ім. Івана Франка та познайомила присутніх з Львівським університетом, його освітньо-науковою діяльністю, а також духовно-просвітницькою, культурно-масовою, волонтерською та соціальною роботою.

Світлини: Юлії Гриценко Більше фото