В Університеті відновлено профорієнтаційний проект «Університет-школа»

У рамках реалізації профорієнтаційного проекту Львівського національного університету імені Івана Франка «Університет-школа» 18 листопада 2015 року відбулась презентація Львівської спеціалізованої школи № 85 імені Василя Симоненка із поглибленим вивченням іноземних мов.

«Зустрічаючи цвіт української нації – учнів гімназії-школи імені Василя Симоненка, цьогоріч відновлюємо профорієнтаційний проект «Університет-школа», – зазначив у вітальному слові проректор із науково-педагогічної роботи Університету, професор Ярослав Гарасим.

Ярослав Іванович повідомив, що Львівський університет підписав низку угод із загальноосвітніми навчальними закладами й активно співпрацює із ними. За словами проректора, це свідчить про добрий початок, адже «ми маємо спільні теми для обговорення, що відкриває перспективу поглиблення нашої співпраці».

Професор Ярослав Гарасим вважає, що важливо акцентувати увагу не лише на підготовці до ЗНО як кінцевому результаті підготовки школяра до випуску, а й на його вмінні вчитися й пізнавати нове, на його цілеспрямованості й мотивації до продовження навчання.

«Сподіваюся, що діалог між гімназією імені Василя Симоненка й іншими загальноосвітніми навчальними закладами буде продуктивним, а їхні випускники матимуть змогу реалізовувати свої таланти у найкращих університетах нашої держави, зокрема й у Львівському університеті», – висловив сподівання проректор.

Про особливу атмосферу толерантності, мудрості й любові, яка панує у Львівській спеціалізованій школі № 85 імені Василя Симоненка, розповіла випускниця гімназії 1987 року, а тепер доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри світової літератури ЛНУ ім. Івана Франка Лідія Мацевко-Бекерська.

«Коли школа імені Василя Симоненка постала на пустирі в районі новобудов Львова, ніхто не уявляв, що цей освітній осередок стане еталоном любові до дітей, до професії і покликання. Ніхто й уявити не міг, що поява цієї школи стане непересічним явищем не тільки у львівській освіті, але й в українській загалом, оскільки досвід школи поширюється за межі Франківського району і за межі Львова», – зазначила Лідія Мацевко-Бекерська.

Професор наголосила на необхідності підтримувати зв’язок Університету зі школами, адже, за її словами, виховання нової генерації українців – це наша спільна відповідальність.

Директор навчально-виховного комплексу, заслужений учитель України Ярослава Миколаївна Скоропад представила присутнім презентацію про гімназію, розповівши про освітній процес, закордонних партнерів, з якими співпрацює гімназія, про участь школярів і вчителів у соціально-освітніх проектах, а також про успіхи й досягнення учнів, про випускників, які навчалися, а тепер працюють у Львівському університеті.

Випускники гімназії №85 імені Василя Симоненка 2015 року, які зараз є студентами ЛНУ ім. Івана Франка, розповіли, наскільки важливим етапом у їхньому житті стало навчання в школі, та подякували вчителям за розуміння і підтримку.

До презентації навчально-виховного комплексу долучилися завідувач кафедри німецької філології факультету іноземних мов Львівського університету Богдан Максимчук і завідувач кафедри міжкультурної комунікації та перекладу Алла Паславська. Професор відзачила, що «лише на кафедрі міжкультурної комунікації та перекладу працює 3 випускників гімназії імені Василя Симоненка, які демонструють високі результати роботи, чим ми дуже пишаємось».

Упродовж заходу учні Львівської спеціалізованої школи № 85 імені Василя Симоненка із поглибленим вивченням іноземних мов декламували уривки із поезії відомих класиків української літератури, а також поезію німецькою, французькою та англійською мовами, дивували присутніх талановитим співом і запальними танцями.

Світлини: Олександри Чури Більше фото