В Університеті відзначили переможців Всеукраїнського літературного конкурсу імені Ірини Пеленської

Нещодавно у Науковій бібліотеці Львівського університету відбулася церемонія нагородження призерів і переможців І Всеукраїнського літературного конкурсу імені Ірини Пеленської. Організувало конкурс Літературне товариство Львівського університету, яке діє на базі Профкому студентів.

Ірина Пеленська (псевдонім Ірина Винницька) – українська письменниця, журналістка, громадська діячка, випускниця Львівського університету (1933 року). Багато писала про Стрийщину. Свої твори видавала переважно закордоном: в Аргентині, Канаді і Сполучених Штатах Америки.

Під час нагородження присутніх привітав проректор з наукової роботи Львівського університету, академік НАН України, професор Роман Гладишевський. «Сьогодні надзвичайно важливо памʼятати та цінувати таких постатей, як Ірина Пеленська. Вона була не просто талановитою українкою, вона була творчою особистістю, яка зробила значний внесок у розвиток української культури та літератури», – зазначив Роман Євгенович. Також з вітальними словами виступили співзасновник конкурсу Богдан Козійчук, голова Літературного товариства Владислава Корольчук та заступниця голови Профкому студентів Дарина Плитус.

Переможців оголосили у трьох номінаціях – поезія, проза та есеїстика. У кожній номінації найуспішніші учасники отримали свої нагороди, а призери – подяки, які вручили члени журі – Андрій та Галина Яценки (у номінації «поезія»),  Олег Бакулін (у номінації «проза»),  Юлія Баір (у номінації «есеїстика»).

Отож перемогу конкурсі вибороли: Ольга Ткаченко (номінація «Есеїстика»),  Оксана Гриниченко (номінація «Проза»), студентка факультету журналістики Юлія Баженова (номінація «Поезія»).

Учасники мали змогу насолодитись виступом вокально-хорового ансамблю «Евфонія», поділитись своєю творчістю, отримати нагороди і знайти нові знайомства під час частування у неформальній атмосфері.

Окрему подяку організатори висловлюють членам журі конкурсу, які прожили всі історії, що прагнули розповісти учасники. Зазначимо, що конкурс – це вагома інвестиція у майбутнє талановитих авторів нашої країни.