Вчена рада підсумувала наукову роботу студентів у 2023/2024 навчальному році

1 липня 2024 року відбулося засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка. Засідання розпочали із вручення грамот і нагород, а також нагородження представників університетської спільноти грамотами і подяками Міністерства освіти і науки України. Надалі Вчена рада розглянула кадрові питання – про обрання на посаду професора, а також про присвоєння вчених звань працівникам Університету.

В межах засідання Вчена рада розглянула питання про рекомендації щодо критеріїв наукової і науково-педагогічної діяльності претендентів на здобуття вчених звань, пропозиції до Стратегії Університету, затвердила перелік вибіркових дисциплін з циклу загальної підготовки для студентів першого курсу ОС «Магістр», а також склад  комісії для розгляду пропозицій щодо присвоєння звання Почесний доктор (Doctor Honoris Causa) Львівського національного університету імені Івана Франка.

Серед ключових було й питання про наукову роботу студентів Університету. Проректор з наукової роботи Львівського університету, академік НАН України, професор Роман Гладишевський підкреслив, що активна наукова діяльність студентів є успішною та багатоаспектною, а університетська молодь щорічно демонструє вагомі наукові результати.

Так, упродовж минулого навчального року Львівський університет провів перший тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із 76 галузей знань і спеціальностей на 17 факультетах, у якому взяли участь 754 студенти. 262 студентів нагородили дипломами переможців першого туру Конкурсу.

Фінальні етапи Конкурсу зі спеціальностей «Науки про Землю», «Сценічне мистецтво» та «Хореографія» відбувалися на базі Львівського національного університету імені Івана Франка. Прикметно, що у кожному з конкурсів студенти Університету стали переможцями або призерами, продемонструвавши високий рівень знань, творчі вміння та наукове мислення.

10 студентів різних факультетів стали переможцями міжнародних конкурсів студентських наукових робіт, а про високу мотивацію студентської молоді свідчить також проведення на 18 факультетах першого етапу Всеукраїнської студентської олімпіади, у якому взяли участь 1407 студентів, 276 з них стали переможцями.

Чудові результати продемонструвала команда факультету прикладної математики та інформатики, яка посіла 22-ге місце серед 130 команд-учасниць змагань у фіналі 47-ої щорічної Міжнародної олімпіади з командного програмування серед студентських команд ICPC (International Collegiate Programming Contest) в Луксорі (Єгипет).

Наголосив Роман Євгенович і на публікаційній активності студентської молоді. Так, у навчальному році студенти Університету підготували 627 наукових статей  (179 – одноосібних)​, а також тези 1869 доповідей на конференціях  (768 – одноосібних)​.

У 2023 році на базі Львівського університету відбулось 15 титульних конференцій здобувачів вищої освіти і молодих учених на міжнародному рівні, та 15 – всеукраїнських. Організація нових конференцій та продовження тяглості багаторічних традиційних форумів – ще одне свідчення того, що студенти Львівського університету готові докладати усіх зусиль, аби засобами науки сприяти перемозі України та динамічному поступу нашої держави.

Високо члени Вченої ради оцінили і діяльність ​ Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Університету, яке упродовж навчального року реалізувало низку ініціатив, серед яких – тиждень академічної доброчесності, курс «Як стати науковцем 2.0», проєкт «Великі лекції», Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Глобальні виклики людства: держава, суспільство, індивід», у якій взяли участь 80 молодих дослідників з 8 міст України, Всеукраїнський форум «Наука, етика, дослідження», Міжнародна студентсько-аспірантська науково-практична конференція «Сучасні тренди в науці: міждисциплінарний підхід», до якої долучилися 65 учасників із 10 міст України. Також члени Наукового товариства організували «День Науки 2024» та вручили іменні премії студентам та аспірантам Університету.

Надалі в межах засідання Вчена рада затвердили й низку документів, серед яких нова редакція Правил прийому до Львівського національного університету імені Івана Франка в 2024 році, нова редакція Положення про ВСП «Педагогічний фаховий коледж Львівського національного університету імені Івана Франка», нова редакція Правил прийому до ВСП «Педагогічний фаховий коледж» Львівського національного університету імені Івана Франка в 2024 році, нова редакція Положення про Лабораторію екологічних досліджень, нова редакція Положення про порядок реалізації міжнародних проєктів, ґрантів і договорів у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Важливим питанням стало затвердження ліміту стипендіатів. Так, Вчена рада затвердила ліміт стипендіатів за результатами другого семестрового контролю 2023/2024 навчального року, який у відсотковому співвідношенні становитиме 40%. Затвердили й ліміт стипендіатів-відмінників за результатами другого семестрового контролю 2023/2024 навчального року – 2%. Ліміт стипендіатів-першокурсників на 1 семестр 2024/25 навчального року становитиме 40%.

Під час засідання йшлося про рекомендації кандидатів на одержання державної стипендії для видатних діячів науки та академічної стипендії Президента України аспірантам. Також Вчена рада ухвалила рішення про приєднання кафедри безпеки життєдіяльності до хімічного факультету.

Упродовж засідання було представлено й звіт про виконання плану роботи Вченої ради у 2023/2024 навчальному році та план роботи на 2024/2025 навчальний рік.

Члени Вченої ради затвердили навчальні плани й освітні програми, проголосували за створення спеціалізованих вчених рад для разових захистів дисертаційних робіт для здобуття ступеня доктора філософії, підтримали питання щодо затвердження й уточнення тем дисертацій, рекомендували до друку наукові праці, а також затвердили рішення про атестацію наукових працівників.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото