Відбулася лекція для працівників Львівського національного університету імені Івана Франка на тему «Профілактика онлайн-шахрайств та інцидентів кібербезпеки в освітньому процесі»

Сьогодні вберегти персональні дані від зловмисників у мережі стає дедалі важче! Розвиток шахрайства, на жаль, йде в ногу з іншими онлайн-технологіями, адже кіберзлочинці використовують щораз витонченіші методи для отримання доступу до конфіденційної інформації користувачів, зокрема, через фішингові атаки, злам облікових записів та інші види кібершахрайств. Саме тому знання та розуміння принципів таких зловмисних дій стає ключовим фактором для безпечного користування інтернетом. Розуміння основ кібербезпеки, зокрема: використання складних паролів, двофакторна автентифікація, обережна поведінка з підозрілими електронними листами та покликаннями – допоможе значно знизити ризик стати жертвою шахрайства. 

Особливо важливими навички кіберзахисту є в час війни. Саме тому, нещодавно у стінах нашого Університету Старший оперуповноважений управління протидії кіберзлочинам у Львівській області ДКП НП України Валерія Івкова, розповіла працівникам про типові принципи онлайн-шахрайства, зокрема фішинг. Лекція розпочалася зі вступного слова проректора з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталія Кухарського: «Сьогодні тема кіберзахисту стосується кожного з нас. Усі ми користуємось мережею інтернет та маємо особисті паролі й дані. Ваша присутність тут свідчить про те, що ви є свідомими громадянами нашої держави, які розуміють наявність ризиків і прагнуть навчитися захищати себе та свої дані в інформаційному просторі. Опісля Віталій Михайлович урочисто вручив подяку Валерії Івковій.

Безпосередньо на лекції також було розглянуто види шкідливого програмного забезпечення та несанкціонованих втручань у роботу електронно-обчислювальної техніки. Спікерка також розповіла учасникам про види продуктів та засобів для перевірки інформації, а також які ресурси можна використовувати для власної безпеки у мережі. Наприкінці лекції Валерія Івкова відповіла на всі питання, що виникли в учасників та підказала, яким чином зберегти свої дані.

Захід підкреслив важливість постійного вдосконалення навичок у сфері кібербезпеки. Учасники не лише здобули корисні знання, але й усвідомили необхідність систематичного оновлення своїх знань і вмінь для ефективного захисту особистих даних в умовах кіберзагроз.

Більше фото