Відбулася насичена і вкрай динамічна практика студентів-геологів

Практична підготовка фахівців – невід’ємний елемент освітнього процесу у Львівському національному університеті імені Івана Франка, адже вона дає можливість студентській молоді не лише закріпити знання, здобуті в аудиторіях та лабораторіях, а й урізноманітнює освітній процес та увиразнює особливості кожної конкретної професії.

Сьогодні ділимося фрагментами яскравої практики студентів геологічного факультету, для яких практика, а особливо її польовий етап, є тим своєрідним «полігоном», де студенти можуть перевірити та закріпити знання, отриманні на лекціях, практичних і лабораторних заняттях упродовж навчальних семестрів, ознайомитись у реальних умовах з геологічними обстановками, процесами, наслідками їхньої діяльності, оволодіти основними прийомами і методами польових досліджень, набути навички, необхідні для обраних ними спеціальностей.

У контексті практик цей рік для геологічного факультету вкрай важливий, адже цьогоріч тут відновили важливу частину навчальних практик – польову, повноцінно проводити яку, на жаль, останні роки заважили спершу ковідний карантин, а потім початок повномасштабної війни. В умовах дистанційного навчання головними були такі етапи практик, як: перший – підготовчий, коли студенти ознайомлюються на лекціях з геологічною будовою та еволюцією регіону, картографічними матеріалами, та третій – камеральний, присвячений систематизації отриманих знань, результатів проведених досліджень, написанню звіту та його захисту. Хоча роботі з реальними природними об’єктами теж приділяли увагу – відеомаршрути, заняття у колекційних тощо.

Цьогоріч Перша навчальна польова практика для студентів 1 курсу – з загальної геології, та Друга навчальна польова практика для студентів 2 курсу – геокартувальна, проводили свої польові етапи у Карпатах та у межах території Львівської області. Студенти 1 курсу у польових умовах ознайомились з розмаїттям геологічних процесів та їхніми проявами, з особливостями геологічної будови основних геоструктуних елементів земної кори, із загальними рисами геологічної будови південно-західного краю Східноєвропейської платформи та Українських Карпат, оволоділи практичними навичками ведення польових досліджень та документування відслонень.

Студенти 2 курсу мали можливість ознайомитись на практиці з геоморфологічними особливостями територій з різною геологічною будовою – південно-західною окраїною Східноєвропейської платформи, Передкарпатським передовим прогином, складчастими Карпатами; геологічною будовою та тектонічним районуванням  Українських Карпат; дослідити флішеві утворення; навчитись складати за результатами проведених маршрутів геологічні карти тощо.

Камеральний період, проведений в аудиторіях факультету, та захисти звітів – це завершальна частина практик, підсумок спільної роботи студентів і викладачів.

Навчальні польові геологічні практики – це не просто частина освітнього процесу, це ті моменти життя, які зближують людей, створюють колектив у найкращому сенсі цього слова, коли студенти починають перетворюватись на Геологів не тільки фахово, але і за станом душі. Адже геологія – не просто наука, а Геолог – не просто професія, це особливий погляд на навколишнє, спорідненість з величезним, неосяжним і все ще таємничим об’єктом, всесвітом у Всесвіті – нашою планетою.