Відбулося громадське обговорення проєкту кошторису Університету на 2024 рік

14 грудня 2023 року відбулося громадське обговорення проєкту кошторису видатків за рахунок коштів спеціального фонду Львівського національного університету імені Івана Франка на 2024 рік. В обговоренні проєкту взяли участь представники адміністрації, громадських і студентських організацій та усі охочі працівники Університету.

Звертаючись до присутніх, Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник зазначив, що, незважаючи на воєнний стан і складну економічну ситуацію, Університету все ж вдалося витримати основні параметри кошторису 2023 року. «Україна й Університет зараз функціонують в умовах воєнного стану. Очевидно, що ми повинні передбачати кошти на фінансову підтримку потреб оборони держави. Але разом з тим маємо пам’ятати про якість освітнього процесу і людський ресурс, щоб готувати кваліфікованих випускників. Надзвичайно важливою є наука, зокрема, дослідження подвійного призначення, та фонд розвитку Університету», – наголосив Володимир Петрович.

Надалі учасники заходу заслухали короткий аналіз виконання кошторису Університету за 2023 рік, який представила головна бухгалтерка Львівського університету Любов Хмельницька. У її виступі йшлося, зокрема, про заробітну плату, оплату комунальних послуг, витрати на охорону праці та пожежну безпеку, наукові дослідження, акредитацію освітніх програм.

Опісля начальниця планово-фінансового відділу Світлана Сас презентувала колегам основні положення проєкту кошторису видатків спеціального фонду Університету на 2024 рік. Світлана Петрівна зазначила, що проєкт кошторису на 2024 рік за структурою не відрізняється від кошторисів минулих років і традиційно левову його частку, а саме 68%, складає заробітна плата. За словами доповідачки, у проєкт кошторису також закладено витрати на утримання будівель, комунальні послуги, господарські перспективні витрати, забезпечення пожежної безпеки, модернізацію та створення нових інноваційних лабораторій, підтримку фахових видань Університету тощо.

До обговорення долучився декан географічного факультету Володимир Біланюк, який розповів про діяльність бюджетної комісії Університету, зокрема, зазначивши, що упродовж 2023 року понад 160 працівників Університету отримали матеріальну допомогу на лікування. Володимир Іванович також додав, що попри складну економічну ситуацію, в Університеті збережено усі надбавки за наукові ступені, вчені звання та вислугу років.

Проєкт кошторису Університету на 2024 рік підтримав також в.о. декана факультету міжнародних відносин Маркіян Мальський. Голова Громадської ради Університету Михайло Микієвич зазначив, що проєкт кошторису «є дуже чітким, соціальним і воєнним, але разом з тим він зберігає необхідні видатки для функціонування колективу Університету».

Юрисконсульт Первинної профспілкової організації працівників Університету Володимир Бурак також виступив з підтримкою запропонованого проєкту кошторису, зосередивши увагу на питаннях утримання укриттів, охорони праці та матеріального стимулювання працівників Університету.

Зазначимо, що обговорений сьогодні проєкт кошторису Університету, а також звіт про виконання кошторису Університету за 2023 рік, затверджуватиме Вчена рада на своєму наступному засіданні.

Світлини: Юлії Гриценко Більше фото