Відбулося засідання Вченої ради Університету

19 грудня 2023 року відбулося засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка. Засідання розпочали із різдвяного вітання від студентів першого курсу кафедри театрознавства та акторської майстерності, які під керівництвом старшої викладачки кафедри музикознавства та хорового мистецтва Оксани Мельничук, подарували присутнім дзвінку коляду.

Надалі Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник привітав студентів Університету, які стали переможцями І етапу ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та І етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка, і вручив їм грамоти. Зазначимо, що переможцями І етапу ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика стали п’ятеро студентів Університету і троє студентів ВСП «Педагогічний фаховий коледж». Щодо І етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка, то переможцями стали четверо студентів ЛНУ ім. Івана Франка, шестеро посіли друге місце і ще дев’ять – третю сходинку.

Під час засідання Вчена рада ухвалила рішення щодо скликання Конференції трудового колективу Університету. Конференція відбудеться 21 грудня 2023 року, а на її порядок денний винесено звіт Ректора Університету, професора Володимира Мельника за період роботи з грудня 2022 року до грудня 2023 року, звіт про виконання Колективного договору Університету, внесення змін до Колективного договору Університету, внесення змін до Правил внутрішнього розпорядку, звіт голови Громадської ради Університету, обрання Громадської ради Університету, обрання нового складу Комісії по трудових спорах, обрання до складу Вченої ради Університету, прийняття пропозицій щодо внесення змін до складу Наглядової ради Університету.

Так, питання про внесення змін до Колективного договору Університету та внесення змін до Правил внутрішнього розпорядку перед винесенням на розгляд Конференції трудового колективу, сьогодні представили на засіданні Вченої ради. Перед учасниками засідання виступив юрисконсульт Первинної профспілкової організації працівників Університету, професор Володимир Бурак, який доповів про роботу комісій, що працювали над обома документами, та ознайомив колег із основними змінами, які пропонують внести.

Одними з ключових у порядку денному були питання, присвячені кошторису Університету. Головна бухгалтерка Львівського університету Любов Хмельницька представила колегам звіт про виконання кошторису Університету у 2023 році, зосередившись на основних видатках загального фонду, а також надходженнях і видатках спеціального фонду Університету. Окрему увагу доповідачка присвятила структурі виплат заробітної плати, надбавок та доплат у 2023 році. Натомість начальниця планово-фінансового відділу Світлана Сас виступила з проєктом кошторису Університету на 2024 рік, який попередньо обговорили на засіданні ректорату та під час традиційного громадського обговорення 14 грудня 2023 року. Сьогодні Вчена рада затвердила звіт про виконання кошторису Університету у 2023 році та проєкт кошторису Університету на 2024 рік.

На порядок денний засідання було винесено також звіт про роботу Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки за 2019 – 2023 роки, який колегам представив директор Інституту Юрій Занько. У його виступі йшлося про головні показники діяльності ІПОДП, зокрема центрів, які функціонують у його структурі. Відповідно до звіту, за час свого існування Інститут підготував та випустив понад 25 000 фахівців різних спеціальностей, щороку здійснюється набір 100-150 студентів за 3-5-ма освітніми програмами у межах ліцензованого обсягу. Центр неформальної освіти організовує та здійснює супровід курсів підвищення кваліфікації, в тому числі стажування в Університеті, фахівців різних спеціальностей, педагогічних працівників закладів середньої освіти, науково-педагогічних та педагогічних працівників ЗВО, арбітражних керуючих, практикуючих психологів, працівників Рахункової палати тощо. Центр міжнародної освіти забезпечує підготовку іноземних громадян до навчання в ЗВО України, а також надає допомогу у вивченні української мови іноземцям, які бажають її знати. Крім того, у Центрі міжнародної освіти проводять сертифікаційний іспит з української мови як іноземної для усіх охочих, який засвідчує рівень їхньої мовленнєвої компетенції і дозволяє провадження освітньої, комерційної, консультативної та інших видів діяльності на території України. За звітний період освітні послуги за різними програмами було надано 171 іноземцеві з майже 40 країн світ. У виступі йшлося також про діяльність Центру лінгвістичних експертиз, який спільно з філологічним факультетом здійснює лінгвістичні експертизи щодо ідентичності записів у документах. Таких експертиз за звітний період було здійснено 496. Після обговорення звіту Вчена рада проголосувала за його затвердження.

Упродовж засідання члени Вченої ради затвердили низку положень – Положення про Приймальну комісію Львівського національного університету імені Івана Франка, Положення про дуальну освіту у Львівському національному університеті імені Івана Франка, Положення про заходи запобіганню булінгу та мобінгу у Львівському національному університеті імені Івана Франка в рамках реалізації Плану гендерної рівності в Університеті, а також внесли зміни до Положення про неформальну та інформальну освіту у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Попередньо усі документи розглянули й обговорили на засіданнях ректорату та відповідних комісій.

Традиційно Вчена рада прийняла рішення щодо створення спеціалізованих вчених рад для разових захистів дисертаційних робіт для здобуття ступеня доктора філософії, про попередню експертизу дисертаційної роботи на здобуття наукового ступеня доктора наук, затвердження і уточнення тем дисертацій, рекомендації до друку наукових праць та розподіл іменних академічних стипендій.

Світлини: Юлії Гриценко та Олега Вівчарика Більше фото