Відбувалася міжнародна наукова конференція студентів і молодих науковців «ЕВРИКА-2024»

14-16 травня 2024 року на фізичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбувалася міжнародна наукова конференція студентів і молодих науковців з теоретичної та експериментальної фізики «ЕВРИКА-2024»

Конференція мала на меті обмін досвідом та досягненнями між молодими науковцями, які працюють у галузі теоретичної, прикладної, експериментальної фізики, електроніки та інформаційних технологій. Організаторами заходу традиційно є фізичний факультет і факультет електроніки та комп’ютерних технологій Львівського національного університету імені Івана Франка. Зважаючи на безпекову складову, конференція відбувалась в онлайн-форматі за допомогою платформи «Zoom».

Вітальним словом роботу конференції відкрив декан фізичного факультету Ярослав Чорнодольський. Після вітального слова учасники конференції продовжили роботу у рамках дев’яти секцій на шести пленарних засіданнях.

Окрім молодих науковців з ЛНУ ім. Івана Франка, участь у конференції брали студенти та аспіранти із низки відомих закладів вищої освіти, які представляли Львів, Харків, Рівне, Івано-Франківськ, Ужгород, Луцьк, Київ, Суми, Одесу, Запоріжжя, Кам’янське, Ніжин, Конотоп, Кривий Ріг, а також представники закордонних наукових установ з Aвстрії, Польщі, Франції, Німеччини, Чехії, Пакистану, Індії, Узбекистану, Нідерландів, Іспанії. Разом зі студентами, аспірантами та молодими науковцями в роботі конференції також взяли участь учні Львівської обласної Малої академії наук учнівської молоді.

Упродовж роботи конференції понад 90 учасників представили дослідження, які охоплюють широкий діапазон тем зі сфери теоретичної фізики, прикладної та експериментальної фізики, електроніки та інформаційних технологій. Зокрема, науковці обговорили проблеми квантової теорії, квантової інформатики, фізики конденсованих систем, астрофізики, методи тестування та дослідження в сучасному матеріалознавстві, технологію й інженерію наноструктурованих та сучасних матеріалів, комп’ютерну симуляцію та моделювання явищ і процесів, системи штучного інтелекту.

За представленими на конференції результатами учасники мають можливість опублікувати наукові статті в «Журналі фізичних досліджень», «Віснику Львівського університету. Серія фізична», та Збірнику наукових праць «Електроніка та інформаційні технології».