Відбувся фінал Всеукраїнського Конкурсу студентських проєктів Lviv Startup Fest

8 грудня 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся фінал Всеукраїнського Конкурсу студентських проєктів Lviv Startup Fest! Організатор заходу – Науковий парк Львівського університету «Інновації та підприємництво» за підтримки Управління з питань цифрового розвитку Львівської ОВА, Українського Фонду Стартапів та за фінансової підтримки компанії «Appexoft».

Учасників заходу привітав проректор з наукової роботи, академік НАН України, професор Роман Гладишевський, який зазначив, що молодь сьогодні демонструє потенціал реагувати на найактуальніші виклики. «Зараз запит на інновації приходить як від воєнної галузі, так і від соціальної сфери. Для кожного стало очевидним, що сьогоднішня війна – це війна технологій. Низка соціальних ініціатив спрямована на фізичну реабілітацію військових, психологічну підтримку та адаптацію внутрішнього переселених осіб, освітні та культурні проєкти. Динамічність виникнення нових потреб в сучасних умовах, безпосередня участь в суспільних процесах, їхнє розуміння надає перевагу українським винахідникам над конкурентами», – зазначив Роман Євгенович.

«Незважаючи на те, хто сьогодні переможе, я бажаю, щоб кожен представлений проєкт знайшов свого інвестора і завершився успішною реалізацією. Вірю, що сьогодні будуть продуктивні дискусії і в цих обговореннях викристалізується сміливе покоління новаторів, інтелектуалів, готових працювати на благо України та суспільства», – додав проректор.

Начальник Управління з питань цифрового розвитку Львівської ОВА Максим Столярчук також подякував організаторам та учасникам і побажав успіху молодим стартаперам: «Висловлюю вдячність Львівському національному університету імені Івана Франка, Науковому парку Львівського університету, Українському Фонду Стартапів та всьому соціально-відповідальному бізнесу, який дозволяє нам підтримувати цю мотивацію в очах молодих команд. Це дуже правильний шлях, особливо в тих умовах, у яких ми зараз з Вами живемо».

Депутат Львівської обласної ради, голова Комісії з питань діяльності АПК, підприємництва та інновацій, професор Юрій Раделицький зазначив, що захід вже має вагоме значення, адже до участі у конкурсі було подано 45 проєктів, з яких 8 вийшли у фінал: «Це дуже хороша ідея і добре, що вона реалізовується. Всім учасникам хочу побажати не опускати рук, коли щось не вдасться і бути наполегливими».

Конкурсантів привітали також декан хімічного факультету Григорій Дмитрів, в.о. декана факультету прикладної математики та інформатики Іван Дияк, представники компанії «Appexoft» Роман Стасюк і Наталія Жигайло.

Надалі розпочався власне пітчинг проєктів. Упродовж заходу команди представили вісім інноваційний ідей у сфері освіти, спорту та реабілітації, туризму, технологій захисту металів, вивчення іноземних мов, нових технологій у сфері енергетики. Ідеться про стартапи OUTEX (Національний університет «Києво-Могилянська академія» та Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського»), FESURFACE INNOVATIONS (Львівський національний університет імені Івана Франка), TRAVEL GOOO (Львівський національний університет імені Івана Франка), ASIAN WAY (Київський національний лінгвістичний університет), UNIVERA (Національний університет «Одеська політехніка» та  Львівський національний університет імені Івана Франка), SHELTER (Київський національний університет технологій та дизайну), PROMINCHYK (Національний технічний університет України «Харківський політехнічний інститут») та SAVE VISION (Львівський національний університет імені Івана Франка).

За підсумками роботи компетентного журі директор Наукового парку «Інновації та підприємництво» Назар Демчишак оголосив переможців конкурсу. Так, перемогу і грошовий приз у розмірі 20 000 гривень розділили стартапи OUTEX та UNIVERA. Проєкт OUTEX, який представляли студенти  Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського» – це застосунок для занять спортом, в якому професійні тренери створюють комплекси вправ, а вбудований штучний інтелект сам слідкує за їхнім коректним виконанням. Стартап UNIVERA, який створили представники Національного університету «Одеська політехніка» та  Львівського національного університету імені Івана Франка, – «університет в смартфоні» – мобільний застосунок, за допомогою якого уся інформація, необхідна для студентів, стає доступною у смартфоні і дає можливість поліпшити взаємодію з університетами і здобути досвід роботи.

Другу сходинку з грошовим призом 10 000 гривень посів стартап FESURFACE INNOVATION, який представила молодь хімічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, – це проєкт інноваційної технології захисту металів.

Третє місце у конкурсі та грошовий приз 5 000 гривень також здобули дві команди. Проєкт TRAVEL GOOO представників економічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка – це додадок для пожвавлення туристичної активності у післявоєнних містах України, який планує подорож та організовує екскурсії. Натомість стартап PROMINCHYK від ініціативної молоді Національного технічного університету України «Харківський політехнічний інститут» – це проєкт у сфері інноваційних технологій у галузі енергетики, а саме мобільна універсальна фотоелектрична станція для роботи в умовах надзвичайної ситуації.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото