Відбувся фінальний етап відеопроєкту «Вертеп», який підготувала кафедра музичного мистецтва у співпраці з професором Единбурзького університету Найджелом Осборном

17 грудня 2023 року на факультеті культури і мистецтв Львівського університету відбувся фінальний етап відеопроєкту «Вертеп», який підготувала кафедра музичного мистецтва у співпраці з Найджелом Осборном – професором Единбурзького університету, факультету драми Університету Рієки, консультантом Китайського музичного інституту Пекінського університету, членом Британської академії композиторів. Найджел Осборн є знаним фахівцем унікальної методики використання музики як засобу психологічної допомоги дітям в кризових ситуаціях. Метод був розроблений професором під час війни в Боснії та Герцеговині (1992-1995 рр.), а згодом – широко ним реалізований в роботах з дітьми в багатьох країнах світу, де тривають воєнні дії.

Завдяки активному залученню дітей до процесу створення сюжету, музики, виконання  ролей тих чи інших персонажів Найджел Осборн досягає важливої мети – нести потужний заряд позитиву, що працює як певний терапевтичний засіб для врівноваження психоемоційного стану, що позитивно впливає на ментальне здоров’я.

Як зауважила в.о. завідувача кафедри музичного мистецтва Світлана Салдан, співпраця з професором триває другий рік поспіль. Лекції та практичні заняття для викладачів та студентів кафедри охоплюють питання впливу музики на людину та можливі методи її застосування під час роботи з дітьми з психоемоційними травмами, отриманими внаслідок війни, що є вельми актуально для України, яка зазнала російської військової агресії.

Саме тематиці формування та практичному використанню інноваційних методик на межі музичного мистецтва і педагогічних практик присвячено Міжнародну науково-практичну конференцію «Мистецтво в час кризи: терапія та навчання», що відбулася на кафедрі музичного мистецтва факультету культури і мистецтв 12 жовтня 2023 року та об’єднала науковців України, США, Великої Британії та Австралії.

Зустрічі з Найджелом Осборном відбуваються за сприяння проєкту «Art Therapy Force», засновницею якого є відома театрознавиця та менеджерка Вероніка Склярова. У рамках проєкту з успіхом відбулася прем’єра «Монстр-Опери», провідною темою якої стала перемога добра над злом. Цю ж тематику розвиває й робота над відеоверсією вистави «Вертеп», яка стала черговим етапом співпраці. Головними учасниками обох вистав, авторами сюжету та музики стали діти військовослужбовців-працівників ЛНУ ім. Івана Франка. Діти разом зі студентами та викладачами кафедри створили спільне різдвяне дійство, яке втілилося у розмаїту творчу імпровізацію, покликану вшанувати народження Ісуса Христа та ствердити віру в перемогу світла над темрявою.

Факультет культури і мистецтв висловлює щиру подяку Центру соціального розвитку та громадських ініціатив, а також керівниці театральної студії «Язиката Хвеська» КЗ ЛОР «Львівська обласна бібліотека для дітей» Лілії Винницькій за допомогу в організації зустрічей з дітьми військовослужбовців. Атмосферу святкового дійства допомогла створити сценограф, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри театрознавства та акторської майстерності Наталія Руденко-Краєвська.