Відбувся освітній бранч «Освіта на часі»

10 серпня 2023 року у Львівському будинку вчених відбувся освітній бранч «Освіта на часі». Організували зустріч Відділ освіти Жовківської міської ради спільно з Львівським національним університетом імені Івана Франка за підтримки Департаменту освіти і науки Львівської обласної військової адміністрації.

Відкриваючи захід, присутніх привітала одна із організаторок зустрічі, провідна спеціалістка Відділу освіти Жовківської міської ради Марія Деревінська: «Освіта завжди на часі і в цьому, мабуть, не потрібно переконувати нікого у цьому залі. Ми – Відділ освіти Жовківської міської ради – ініціюємо проведення цього бранчу вже втретє, проте цьогоріч маємо за честь проводити його за підтримки і співпраці Львівського національного університету імені Івана Франка».

Колег привітав проректор Університету з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар, який від імені Ректора Володимира Мельника подякував усім освітянам за співпрацю з Львівським університетом та побажав їм зробити усе можливе для розвитку освітнього середовища України й утвердження нашої країни як успішної європейської держави.

З вітальним словом до освітян звернувся також Жовківський міський голова Олег Вольський: «Patriae decori civibus educandis», що в перекладі «освічені громадяни є окрасою Батьківщини» – такі слова написані на фронтоні головного корпусу мого рідного Університету, я часто про них згадую. Такі заходи у цей непростий час дають нам впевненість у тому, що освіта справді на часі, кожен педагог є важливим, кожен науковець є важливим».

За допомогою дистанційного зв’язку з учасниками заходу поспілкувалася також британська дослідниця, викладачка соціальних наук в Університеті Стерлінга у Шотландії, докторка Ірена Коннон, яка зараз працює над проєктом «Вивчення життєвого досвіду українських внутрішньо переміщених осіб та українських біженців у п’яти різних європейських країнах».

«Ті ідеї, які найбільше сприяють росту і розквіту, – це завжди прості справи. Це щось схоже на квіти: ми їх садимо, підливаємо, доглядаємо і вони виростають. Те ж саме з нашими ідеями – якщо ми про них дбаємо, піклуємося, то вони проростають у великі справи. Ми – освітяни – садівники, адже ми дбаємо про те, щоб насіння, яке ми посіяли, проростало, ми усіляко сприяємо його трансформації у різні рослини», – зазначила Ірена Коннон.

Родзинкою бранчу стала мотиваційна лекція професора кафедри класичної філології Львівського університету, відомого письменника Андрія Содомори.

«Я завжди відштовхуюся від слова і намагаюся знайти якісь цікаві стежки. Так-от, освіта і знання – не зовсім одне й те саме. Освіта – це знання плюс світло, а світло – це серце, емоції, естетичний компонент. І якщо між ними є рівновага, то це прекрасно. Сьогодні доба тонізована тим, що на «раціо» є багато акцентів, а от на світло немає. Освіта – це знання, які подаються у відповідному світлі, яке вмикає наше серце. Пам’ятаєте, як писав Сосюра «Любіть Україну»? Основне слово тут «любіть» –  любіть Україну, любіть її природу. За це його били, адже знали, де найбільша небезпека. А найбільша небезпека тоді, коли вмикаються серце, почуття і любов», – розповів Андрій Содомора.

«Освіта – це виведення, ми виводимо людину з темряви до світла. Відколи світ є світом, то світ весь час у боротьбі. Сьогодні, як ніколи, ми бачимо, що таке темрява, а що таке світло, тож бажаю усім освітянам докладати усіх зусиль, щоб врешті світ просвітлішав, щоб ми в серцях наших вихованців збільшували часточку того світла, щоб світло перемагало, бо немає нічого важливішого, ніж світло», – додав науковець.

Надалі учасники перейшли до дискусій. Освітянський діалог «Освіта & війна. Як виклики перетворити на можливості» модерувала завідувачка кафедри радіомовлення і телебачення Львівського національного університету імені Івана Франка, депутатка Львівської обласної ради, очільниця комісії освіти, науки та інновацій ЛОР Парасковія Дворянин. У дискусії взяли участь начальниця відділу дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи Львівської ОВА Ірина Сислюк, проректор зі стратегічного планування і контролю Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Іван Мовчан, директорка Винниківської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату Лілія Свистович, в.о директора ДПТНЗ « Львівське вище професійне училище комп‘ютерних технологій та будівництва» Марія Поліщук, учитель інформатики і STEM Харківської санаторної школи №13, співорганізатор освітньо-реабілітаційного центру науки «Кристал’НЯ», просвітник, розробник науково-освітнього обладнання для таких наукових осередків, як навчальний центр «ЛандауЦентр» Харківського національного університету імені Каразіна, Центр науки Тернополя, Музею науки WOOM (м. Харків) Сергій Биченко та начальник відділу освіти Жовківської міської ради Василь Сало.

В межах заходу перед його учасниками також виступила доцентка кафедри психології Львівського національного університету імені Івана Франка, президентка Української Асоціації Гештальт-терапії (УАГТ), голова секції Гештальт-терапії Української Спілки Психотерапевтів (УСП), сертифікована психотерапевтка Європейської Асоціації Психотерапевтів (ЕАР), членкиня Онтарійської Асоціації консультантів, психотерапевтів та психометристів (ОАССРР) Лариса Дідковська, яка вразила присутніх своїм виступом «Агресія. Її вплив на ментальне здоров’я людини».

Світлини: Юлії Гриценко Більше фото