Відбувся вечір пам’яті Володимира Труша

7 грудня 2022 року в Музеї історії Університету відбувся вечір пам’яті старшого викладача факультету культури та мистецтв, Героя України, який віддав своє життя у боротьбі з російським агресором, Володимира Труша «Відблиск інших днів…».

Володимир Труш трагічно загинув 31 жовтня 2015 року в районі Авдіївки під час виконання бойового завдання, а сьогодні університетська спільнота зібралася, аби вшанувати теплими споминами свого друга та колегу.

Розпочав захід в.о декана філологічного факультету Роман Крохмальний. «Серед традицій Львівського університету вагомою є тяглість вшанування пам’яті про наших колег. Надзвичайно важливим є збереження спогадів про тих, хто віддав своє життя у боротьбі за нашу Батьківщину. Сьогодні ми зібралася для мистецького вечора пам’яті Володимира Труша, якого ми знаємо як студента, викладача, воїна, нашого товариша і доброго друга», – зазначив Роман Крохмальний.

До присутніх звернувся проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар, який пригадав численні теплі розмови з Володимиром Трушем та зауважив, що Герой України завжди був сумлінною, працьовитою і щирою людиною. «Я пам’ятаю Володимира надзвичайно щирим, світлим і толерантним. Він завжди опирався на власне сумління та ухвалював рішення так, як йому підказувало серце. Тож, коли настала потреба, він без вагань пішов захищати нашу державу, як це робили і роблять тепер сотні молодих людей. Героїзм і жертовність новітніх борців за волю України ще раз доводить, що наш народ – не здолати», – зауважив Володимир Качмар.

Світлими спогадами про Володимира Труша поділилася в.о. декана факультету культури і мистецтв Майя Гарбузюк. «По при весь героїзм і силу духу, Володимир Труш був світлою і по-доброму тихою людиною. У ньому було надзвичайне поєднання звитяги і внутрішньої камерності. І до сьогодні все на нашому факультеті мені нагадує про Нього», – додала Майя Гарбузюк

Про полеглого колегу розповіла й в.о. завідувача кафедри бібліотекознавства та бібліографії Роксана Білоусова. «Минуло вже 7 років, відколи його життя обірвалося, але щоразу, коли ми згадуємо Володимира Труша, на очах з’являються сльози, а серце пронизує біль втрати. Він був тихим, спокійним і завжди усміхненим. Був людиною, поряд з якою ми почувалися добре. Всі мої спогади, пов’язані з Володимиром Васильовичем, є надзвичайно теплими», – зазначила Роксана Білоусова.

Також у форматі відеозапису своїми спогадами про колегу поділився в. о. завідувача кафедри театрознавства та акторської майстерності Богдан Козак. «Коли я пригадую Володимира Труша, у мене з’являється усмішка. Це була шляхетна і лагідна людина, готова прийти на допомогу як заклопотаним студентам, так і колегам. Він завжди вмів вислухати і, в міру можливостей, розв’язати ту чи іншу проблему», – зазначив Богдан Козак і додав, що «Володимир Труш стояв біля витоків факультету культури і мистецтв».

Під час вечора пам’яті усі присутні мали змогу переглянути архівне відео, на якому Володимир Труш декламує поезії та пригадати голос і риси обличчя свого друга та колеги.

Захід супроводжували творчі виступи студентів Університету, присвячені пам’яті старшого викладача Володимира Труша. Так, майстерну гру на бандурі та виконання композицій «Йшли бійці до бою», «Пісня про волю» продемонструвала студентка 1 кусу факультету культури і мистецтв Уляна Гужан. Магістрант Сергій Гончарук витворив зі струн гітари мелодію «Легенда острова Мен», а тріо студентів, до якого також увійшов Сергій Гончарук, разом із другокурсницями Василиною Волошин та Софією Смагою виконали композицію Жозефа Косми «Autumn Leaves».

Під час вечора пам’яті виступив студент філологічного факультету, поет Любомир Лесонін. А на завершення заходу своїми голосами до сердець присутніх торкнулися учасниці Студентського вокального ансамблю факультету культури і мистецтв, заспівавши колядку «Із-за гор-гори», пісню на слова Дмитра Павличка «Явiр-Яворина» та разом з усіма присутніми виконали символічну для українства у час боротьби з агресором пісню – «Ой у лузі червона калина».