Відійшов у Вічність професор Микола Назарук

Із сумом повідомляємо, що 31 липня 2023 року на 71-му році життя відійшов у Вічність український вчений, професор кафедри раціонального використання природних ресурсів і охорони природи географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Микола Назарук.

Своєю плідною науково-педагогічною діяльністю Микола Назарук здійснив вагомий внесок у розвиток як Львівського університету, так і української освіти та науки загалом. Ще з 1996 року він розпочав свою викладацьку діяльність в ЛНУ ім. Івана Франка. Надалі з 2000-го до 2004-го Микола Назарук перебував на посаді заступника декана географічного факультету з виховної роботи. У 2010 році вчений захистив дисертаційну роботу «Конструктивно-географічні основи розвитку і функціонування соціально-екологічних систем великого міста» на здобуття наукового ступеня доктора географічних наук. У 2012 році ВАК України присвоїла Миколі Назаруку вчене звання професора кафедри раціонального використання природних ресурсів і охорони природи Львівського національного університету імені Івана Франка.

Завжди наполегливий та активний Микола Назарук був членом спеціалізованих вчених рад із захистів докторських і кандидатських робіт як у Львівському університеті, так і в інших закладах вищої освіти України. Науковець брав участь та керував науково-дослідними роботами в рамках наукової тематики кафедри. Зокрема, під керівництвом Миколи Назарука докторські дисертації захистили троє молодих науковців географічного факультету.

За роки професійної діяльності Микола Назарук підготував понад 150 наукових та навчально-методичних праць, серед яких: «Львівська область: природні умови та ресурси» (2018), «Львів: місто, природа, простір» (2022), «Малі міста Львівської області: конструктивно-географічне дослідження» (2020), «Філософія довкілля та природо-користування» (2019), а також навчальних посібників «Управління природокористуванням: оцінка впливу на довкілля» (2022) тощо. Загалом дослідницькі пошуки професора стали фундаментом для формування та відбудови соціоекосистем великих міст, зокрема – Львова.

2019 року професор Микола Назарук отримав Дипломом Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради за значні досягнення в галузі науки, які сприяють соціально-економічним перетворенням у регіоні й утверджують високий авторитет науковців Львівщини в Україні та світі. А у черні 2023 його працю високо оцінили Почесною грамотою Кабінету Міністрів України  за вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку сфери освіти і науки, плідну науково-педагогічну діяльність, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм.

Академічна спільнота Львівського університету висловлює щирі співчуття рідним, близьким та колегам професора Миколи Назарука. У тихій молитві розділяємо невимовний біль втрати.

Вічна пам’ять…

Молебна панахида відбудеться сьогодні, 1 серпня о 19:30 год. в Домініканському Соборі. Чин похорону здійснюватиметься в середу, 2 серпня о 10:30 год. у цьому ж соборі.