Викладачі та студенти Правничого коледжу і юридичного факультету взяли участь в обговоренні проекту Господарського процесуального кодексу України

Науковці та студенти Правничого коледжу та юридичного факультету взяли участь у засіданні круглого столу «Актуальні питання проекту Господарського процесуального кодексу України», що відбулося в господарському суді Львівської області 15 квітня 2016 року.

У рамках відзначення 25-річчя системи господарських судів України з ініціативи Львівського апеляційного господарського суду, господарського суду Львівської області та Львівського відділення асоціації правників України представники управління юстиції області, судді, вчені та студентська молодь взяли участь в обговоренні стану господарського процесуального кодексу та перспектив його вдосконалення.

Голова господарського суду Львівської області Михайло Юркевич зазначив, що прийняття нового Господарського процесуального кодексу України – це, так би мовити, будівництво нового моста, який з’єднає вимогу суспільства про справедливе правосуддя з якістю роботи господарської юстиції.

Із доповідями, пов’язаними з актуальними питання щодо проекту Господарського процесуального кодексу України, виступили викладачі юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.

Завідувач кафедри цивільного права та процесу, професор Володимир Коссак закцентував увагу на ролі господарських судів у системі юстиції України крізь призму наданих їм повноважень, зробивши порівняльно-правовий аналіз основних функціональних засад діяльності господарських судів.

Про вплив особливостей господарського судочинства на судову реформу в Україні йшлося у виступі доцента кафедри цивільного права та процесу,  директора Правничого коледжу ЛНУ ім. Івана Франка Володимира Цікала.

Доцент кафедри цивільного права та процесу Йосип Богдан представив порівняльний аналіз цивільно-процесуального кодексу України та проекту господарського процесуального кодексу.

Після представлення доповідей у форматі жвавої дискусії судді Львівського апеляційного господарського суду та господарського суду Львівської області, відомі правники Львівського національного університету імені Івана Франка, адвокати, голова Львівського відділення Асоціації правників України Сергій Матвіїв, начальники відділів Головного територіального управління юстиції у Львівській області Наталія Наконечна та Дарія Полознікова, представник прокуратури Львівської області Олександр Воронін, начальник Західного територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Діана Савицька, начальник юридичного відділу Львівської обласної державної адміністрації Віктор Кусий, директор Львівського регіонального відділення Національної школи суддів України Оксана Польна, начальник територіального управління Державної судової адміністрації України у Львівській області Віктор Дейнека, Роман Райхель, адвокат, начальник юридичного відділу Львівської дирекції «Укрпошта», член правління Львівської крайової організації «Асоціація правників України», директор експертно-дорадчого центру «Правова аналітика», заступник голови Львівської крайової організації «Асоціація правників України» Мар’яна Булгакова, представники банків обговорили проблемні питання, пов’язані зі змінами, які передбачає новий проект   Господарського процесуального кодексу України.

Додамо, що в  проекті збережено нормативні положення чинного процесуального закону, які виправдали себе на практиці. Ці положення формулюються з певними корективами, яких вимагає судова практика і завдання господарського суду. Водночас до проекту включено низку нових процесуальних інститутів та багато нових окремих правил, що вдосконалюють порядок вирішення спорів, забезпечують всебічний, повний та об’єктивний розгляд справ. Певним чином йдеться про уніфікацію судового процесу як того вимагає Конституція України, Закон України «Про судоустрій» та інші законодавчі акти України.

У підготовленому проекті більш детально виписано основні засади господарського судочинства. До відповідного розділу, окрім переліку форм господарського судочинства та його усталених засад, включено норми стосовно загальних вимог до процедури судового розгляду, обов’язків присутніх у судовому засіданні, фіксації судового процесу, судових штрафів, повідомлень господарського суду. Поряд із включенням до проекту норм про такі визначальні засади судочинства, як диспозитивність і змагальність судочинства, збережено деякі елементи активності господарських судів.

Проект Господарського процесуального кодексу містить 13 розділів, які складаються з підрозділів, і має 277 статей.

Світлини: з офіційного Веб-порталу «Судова влада України» Більше фото