В Університеті розпочався “Welcome Week 2022”

24 жовтня 2022 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка стартував традиційний щорічний Welcome week – захід, в рамках якого першокурсники знайомляться зі структурою та діяльністю рідного для них Університету, а також дізнаються про цікаві студентські ініціативи, спілкуються з представниками факультетів та підрозділів Львівського університету. Організаторами Welcome week є Центр маркетингу та розвитку ЛНУ ім. Івана Франка за підтримки Студентського уряду Університету та Первинної профспілкової організації студентів ЛНУ ім. І.Франка. Подія відбувається у змішаному форматі.

Цьогоріч до участі у Welcome week зареєструвалися близько 900 першокурсників, а партнерами заходу стали: курси першої допомоги САВ, домашня пекарня «Cake Shop I.O.», виробник ігор «Strateg», етномайстерня прикрас із бісеру «Smoliyka.jewelry», бренд соєвих свічок «Майстерня турботи», видавництво «Апріорі», домашні напівфабрикати «Весела вареничка», ІТ-компанія «АMC Bridge» та «Kvadrat sushi&pizza».

З вітальним словом до учасників заходу звернувся проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Університету Віталій Кухарський. Він висловив радість з приводу того, що у події бере участь понад вісім сотень молодих людей. «Ситуація, у якій ми перебуваємо, не дозволяє нам проводити Welcome week винятково в офлайн-форматі, однак ми повинні залишатися оптимістами та знаходити можливість і надалі робити важливі речі. Однією із таких, власне, і є надзвичайно актуальна традиційна подія для першокурсників – Welcome week. За цей тиждень Ви дізнаєтесь, як працює Університет, які тут функціонують підрозділи, познайомитесь з великою кількістю людей, які стануть вам у пригоді під час подальших років навчання», –  зауважив Віталій Кухарський та закликав студентів користуватися можливостями, які пропонує їм Університет, зокрема, розповів про програми академічної мобільності, у яких можна взяти участь, описав унікальні музейні колекції, які варто побачити на власні очі, та акцентував на успіхах ЛНУ ім. Івана Франка у сфері диджиталізації.

Про роботу Студентського уряду Університету першокурсникам розповіла його очільниця Ангеліна Бережненко. Вона детально окреслила структуру самоврядування, описала функції кожного підрозділу та продемонструвала світлини із низки заходів, які організовували студентські лідери. «Наш уряд – це серце багатьох подій, які відбуваються в Університеті. Також ми займаємось захистом прав студентів, долучаємось до ініціатив, які допомагають нашій армії, та займаємось благодійністю», – підкреслила Ангеліна Бережненко і мотивувала першокурсників налаштовуватися на активне та цікаве студентське життя.

Welcome week 2022 у Львівському університеті триватиме до 28 жовтня 2022 року. Програмою передбачене знайомство і з іншими структурними підрозділами Університету, зокрема Центром маркетингу та розвитку, Первинною профспілковою організацією студентів, Відділом кар’єрного розвитку та співпраці з бізнесом, Відділом міжнародних зв’язків, Центром Культури та дозвілля, Центром мережевих технологій та ІТ підтримки, Відділом менеджменту якості освітнього процесу Центру забезпечення якості освіти тощо.

Також учасники Welcome week матимуть змогу насолодитися екскурсіями Ботанічним садом, Науковою бібліотекою та Музеєм історії Університету, долучитися до арттерапій від Психологічної служби Університету. Така діяльність допоможе розслабитися після пар, поринути у мистецтво та на дотик познайомитися з таємницями Львівського університету.

Особливо актуальними стануть і зустрічі зі Службою пожежної безпеки, провідний інженер якої розповість студентам про дії у разі надзвичайних ситуацій, види інструктажів та практику пожежогасіння. А знання із лекції від Управління протидії кіберзлочинам в часі російського вторгнення на всіх фронтах дадуть змогу вберегти себе й рідних від зламів, фейків та інших видів інтернет-атак.

Не менш важливими є сьогодні й вміння надати домедичну допомогу чи не нашкодити у надзвичайних ситуаціях, саме тому у програмі передбачена зустріч із представниками Курсів першої допомоги САВ. Організатори діляться: «Вважаємо, що зараз домедична допомога – це виклик часу, тож якщо колись такими знаннями володіли одиниці чи десятки, і цього вистачало, то сьогодні кожен мусить мати елементарне уявлення про найпростіші методи зупинки кровотеч, перев’язки, непрямий масаж серця тощо, адже ситуація та воєнний стан цього вимагають».

До речі, впродовж тижня в холі головного корпусу також триватиме виставка «Городище у Хотинці – західна брама Скіфії» організатором якої є Історичний факультет нашого Університету, експонати – Інституту археології Жешувського університету (РП). Експозиція представляє дослідження археологічної пам’ятки, знайденої у процесі обстеження басейну річки Вишня. Важливо те, що участь у цих розкопках у 2022 році брали наші студенти, тож презентація найцікавіших пам’яток стане для учасників Welcome week 2022 та всіх перехожих нагадуваням, що долучатися до великих і вагомих справ в рамках своєї спеціальності можна вже зі студентських лав.

З детальною програмою можна ознайомитися за покликанням.

Також в рамках івентів студенти отримають призи від спонсорів, зокрема: книги, настільні ігри, подарункові сертифікати, ароматичні свічки, прикраси ручної роботи, рюкзаки, екоторби, дощовики та домашні солодощі.