Японські біологи здобувають практичні навички роботи у лабораторії Львівського університету

Група японських науковців-біологів з університету Тогоку з 7 по 16 червня 2018 року перебуває з візитом у науково-дослідній лабораторії генетики, селекції та генетичної інженерії актиноміцетів-продуцентів антибіотиків (НДЛ-42) при кафедрі генетики та біотехнології Львівського національного університету імені Івана Франка.

Групу, до складу якої входить доцент Такаші Мацуї (Takashi Matsui) та студенти Таппей Хорі (Tappei Hori) й Харукі Юґета (Haruki Yugeta), очолює професор Йошиказу Танака (Yoshikazu Tanaka). У Львівському університеті японські дослідники здобувають практичні навички генетичної та мікробіологічної роботи з актинобактеріями, освоюють методи виділення геномної ДНК та тРНК з цих організмів.

Візит японських дослідників став можливим завдяки спільному українсько-японському гранту, що з українського боку фінансується Державним фондом фундаментальних досліджень України (науковий керівник гранту – гол. н. с. НДЧ Львівського університету Богдан Осташ). Варто зазначити, що це вже третє відрядження японських науковців в НДЛ-42. На 2019 рік заплановано четвертий візит, який започаткує новий рівень співпраці українських науковців з японськими – із залученням міжнародного фінансування.