Ярмарок вакансій-2016: 25 компаній-роботодавців готові працевлаштувати випускників Львівського університету

У рамках щорічного Форуму кар’єри 31 березня 2016 року відбувся Ярмарок вакансій, у якому взяли участь 25 компаній-роботодавців, серед яких і представники Польської Республіки.

«Завдання нашого Університету – підготувати фахівців як для локального, національного, так і для глобального ринку. Окрім знань, ми маємо гарантувати роботодавцям якість підготовки наших студентів і випускників, їхні уміння презентувати себе, – зазначила у вітальному слові проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Університету Марія Зубрицька. – Написання резюме, проходження співбесіди показують той рівень, з яким студент чи випускник приходить на зустріч із роботодавцями, представляючи таким чином і наш Університет».

Марія Олексіївна відзначила, що Львівський університет брав участь у трирічному проекті TEMPUS щодо покращання вищої освіти. Йдеться про програму зовнішньої політики допомоги Європейського Союзу, метою якої є сприяння модернізації системи вищої освіти у країнах-партнерах (країнах сусідах) ЄС через активізацію співпраці між вищими навчальними закладами держав-членів ЄС і країн партнерів. «У рамках цього проекту студенти мали змогу відвідувати тренінг-курс Soft Skills, який надав їм дорожню карту для успішної співпраці з роботодавцями», – зазначила Марія Олексіївна.

До вітальних слів долучився директор Львівського міського центру зайнятості Олег Рісний. «Сьогодні 75% безробітних – це люди з вищою освітою. А 75% вакансій, які має центр зайнятості, – робітничі. Тож сьогодні на ринку праці існує велика конкуренція між тими, хто прагне знайти роботу. А відтак, дуже важливо вдосконалювати свої вміння і знання, зокрема, вивчати іноземні мови і здобувати практичний досвід. Я переконаний, що Ярмарок вакансій, який сьогодні відбувається у Львівському університеті, дасть можливість студентам і випускникам поспілкуватися з найкращими роботодавцями в нашому регіоні, продемонструвати всі свої вміння й навички і знайти омріяну роботу», – зазначив Олег Петрович.

Президент Асоціації роботодавців Львівської області Зеновій Бермес наголосив на тому, що Асоціація активно працює над запровадженням змін до чинного законодавства у напрямку збільшення робочих місць. «Сьогодні неабияк потрібно мотивувати молодих людей жити і працювати в Україні. Тож ми працюємо над створенням сприятливого інвестиційного клімату та над підвищенням рівня оплати праці, адже той інтелектуальний потенціал, який сконцентрований в університетах, має використовуватись саме в Україні», – переконаний Зеновій Миколайович.

Як зазначила керівник відділу сприяння працевлаштуванню студентів і випускників Університету Ірина Сновидович, «цьогоріч у Ярмарку вакансій беруть участь 25 компаній-роботодавців різного спрямування, серед яких і польська, що свідчить про зацікавленість закордонних компаній у спеціалістах з України».

«Серед учасників Ярмарку – банки, відомі IT-компанії, компанії зі страхування та продажу страхових пакетів та ін. Також представлена сфера виробництва, зокрема, ПАТ «Концерн Хлібпром». Окрім того, ми запросили представників програми стажування «Перший кар’єрний крок» Львівської міської ради та працівників Львівського міського центру зайнятості», – розповіла про цьогорічних учасників Ярмарку вакансій Ірина Сновидович.

Керівник відділу сприяння працевлаштуванню студентів і випускників резюмувала, що «кожен випускник нашого Університету повинен себе зреалізувати. Тож, потрібно працювати в цьому напрямку та шукати себе не тільки в межах своєї спеціальності, а й у різних сферах. Тож завдяки Ярмарку вакансій спілкування молодих людей із потенційними роботодавцями стане першим кроком наближення до роботи їхньої мрії».