💙 #360_градусів_у_діяльності_львівського_університетуІсторичний факультет

Сьогодні розповімо про ще одного випускника Історичного факультету Львівського університету, народного депутата України, екс-голову Верховної Ради України – Андрія Володимировича Парубія .💙💛

🔹 Андрій Парубій вже з 18 років поринув в активну політичну діяльність – був обраний депутатом Львівської обласної ради, а згодом і депутатом Львівської міськради, був активним учасником “Помаранчевої революції” та Революції Гідності.

🔹 Родичі Андрія Парубія брали активну участь в українському національно-визвольному русі: дід був кулеметником у Збройних силах Української держави та Української галицької армії, брав участь в боях за Львів у 1918 р., дядьки воювали в лавах УПА. За це родина була виселена до Сибіру строком на 10 років.

🔹Андрій Парубій – активний учасник «Помаранчевої революції». Під час подій листопада-грудня 2004 був комендантом Українського дому в Києві. Нагороджений пам’ятним знаком «Визначному учаснику Помаранчевої революції». Член політичної ради партії «Наша Україна». Був обраний депутатом Верховної Ради України.

🔹Він брав активну участь у Революції Гідності. З листопада 2013 по лютий 2014 року координував щоденне функціонування Євромайдану (м. Київ, Майдан Незалежності); був фактичним комендантом і очільником його наметового містечка та керівником загонів Самооборони Майдану.

🔹Після підписання Президентом Януковичем і лідерами опозиції 21 лютого 2014 р. Угоди про врегулювання політичної кризи в Україні, в ніч з 21 лютого на 22 лютого загонами Самооборони, під керівництвом Парубія, був узятий під контроль урядовий квартал в Києві — будівлі Верховної Ради, Адміністрації президента, Кабінету міністрів і МВС.

🔹27 лютого 2014, після перемоги Євромайдану і відсторонення Віктора Януковича від влади, указом виконувача обов’язків Президента України Олександра Турчинова Андрій Парубій призначений Секретарем РНБО. На час його перебування на посаді припали початок тимчасової анексії Криму Росією і збройний конфлікт на сході України. Як секретар Ради національної безпеки і оборони, Парубій курирував антитерористичну операцію проти сепаратистів на сході України. Подав заяву про відставку із займаної посади 7 серпня 2014 р.

🔹На позачергових виборах до Верховної ради 2014 року обраний народним депутатом України за партійним списком (№ 4 у списку) від Народного фронту. 14 квітня 2016 року Парубія було обрано Головою Верховної Ради.